بررسی نقش و مزایای پلیمرها در صنایع بسته بندی

بدون وجود مواد پلیمری در زندگی انسان در زمینه های متفاوت علی الخصوص توزیع و مراقبت از محصولات مختلف با مشکلات بزرگی مواجه میشود بدین دلیل  قصد داریم در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر نقش پلیمر ها را در صنعتی بسته بندی بررسی کنیم… تا انتها همراهمان باشید

بررسی نقش پلیمر ها در صنعت بسته بندی

قبل از پرداختن به موضوع نقش پلیمر ها در صنعت بسته بندی، ابتدا ماهیت کلی و ساختار این نوع مواد را بررسی میکنیم . پلیمر ها به مولکول های بزرگی گفته میشود که ماهیت بیولوژیکی داشته و از تعداد زیادی زیرواحد های تکراری تشکیل شده اند. پلیمر ها به وسیله ویژگی های ساختاری منحصر بفرد خود، کاربرد وسیعی در زندگی روزمره انسان ها دارند. اما بسیاری از افراد بخاطر عدم درک تفاوت میان پلیمر و پلاستیک همواره دچار بعضی اشتباهات این دو ماده میگردند. حقیقتا پلیمر ها همان مواد سازنده مواد پلاستیکی میباشند اما با این تفاوت ک پلیمر ماده ای خالص بوده و از پلیمریزاسیون بووجود میآیند. بعبارت دیگر از کنار هم قرارگرفتن پلیمر ها و اضافه شدن بعضی مواد شیمیایی به آنها ، ماده ای بنام پلاستیک تشکیل میشود.

اهمیت پلیمر ها در صنعت بسته بندی

انسان ها همواره از قرن های پیش برای مراقبت و محافظت از محصولات مختلف نظیر مواد غذایی از متریال های طبیعی نظیر برگ درختان و پوست حیوانات و … استفاده میکردند اما بعد از مدتی استفاده از این مواد ، متوجه شدند که این متریال های بسته بندی ، از نظر بهداشت و سلامتی و تازگی بخوبی محافظت نمیکند. بدین دلیل متریال های پیشرفته تری جهت استفاده به عنوان بسته بندی محصولات نظیر فلز و شیشه و چوب و … کشف کردند اما مجددا بعد از بکار بردن این متریال ، بعضی مشکلات مربوط به بسته بندی و حفاظت از کالا ها برطرف نشد. در اوایل قرن نوزدهم هم مواد پلیمری بوسیله انسان ها کشف شد و اما توجه زیاد ب این مواد در صنایع مختلف علی الخصوص صنعت بسته بندی نمیشد. اما بعد از گذشت مدت زمانی با بررسی دقیق تر و عمیق تر ویژگی های مواد پلیمری دریافتند که این ماده میتواند بسیاری از مشکلات رایج بسته بندی را برطرف نماید. همین امر باعث شد تا دانشمندان شیمی و بیوشیمی انواع مختلف پلیمر ها را کشف کرده و آنها را به صنعت بسته بندی معرفی کنند.
نقش پررنگ پلیمر ها در صنعت بسته بندی به طرز شگفت آوری روز به روز افزایش یافته و توانستند تحول عظیمی در این صنعت برای همیشه بوجود بیاوردند. در زیر به برخی از مهترین ویژگی های این مواد در صنعت بسته بندی خواهیم پرداخت:

سبک بودن و کم وزنی

یکی از مهمترین دلایل اهمیت بالای این پلیمر ها در صنعت بسته بندی، سبکی آن ها میباشد. بیشتر متریال های بسته بندی مانند شیشه و فلز بخاطر داشتن وزن بالا همواره منجر به بروز برخی مشکلات در جابه جایی و حمل و نقل و حتی نگهداری محصولات پس از بسته بندی میشود. از جمله این مشکلات میتوان به افزایش وزن محصولات پس از بسته بندی و صرف هزینه های زیاد برای تولید این نوع بسته بندی ها اشاره نمود. اما در مقابل ، مواد پلیمری بخاطر داشتن وزن کم همواره در بسته بندی انواع لوازم و محصولات سنگین مورد استفاده قرار میگیرند.

دارای استحکام و مقاومت بالا

مواد پلیمری در عین داشتن وزن کم، دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه و فشار و نفوذ اشعه فرابنفش خورشید و حرارت و … دارند. با روی کارآمدن مواد پلیمری در صنعت بسته بندی ، خسارات وارده در اثر شکستن بسته بندی ها و آسیب دیدن محصولات به میزان بسیار زیادی کاهش یافته است.

کم هزینه و مقرون به صرفه بودن پلیمر ها

از جمله اصلی ترین دلیل ، نقش پررنگ پلیمر ها در صنعت بسته بندی ، کم هزینه بودن و مقرون به صرفه بودن آن ها میباشد. وجود بعضی مزایا و ویژگی ها نظیر مقاومت و استحکام بالا ، سبکی وزن در کنار هزینه های پایین تولید ، منجر شده تا ازین مواد بیشتر از سایر متریال ها در صنعت بسته بندی استفاده گردد.

بکارگیری از پلیمر ها در صنعت بسته بندی،چه تغییر و تحولاتی را بووجود آورده اند؟

یکی از چالش های مهم در رابطه با نقش پلیمر ها در صنعت بسته بندی، این است که چرا از این مواد در بسته بندی محصولات مختلفی به شکل گسترده و متنوع استفاده میشود. علت اصلی بکار گیری پلیمر ها در بسته بندی محصولات مختلف؛ ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد این مواد میباشد. طبق آمارگیری های صورت گرفته بوسیله سازمان های مختلف، از زمان استفاده از پلیمر ها در صنعت بسته بندی آمار مربوط به خسارات و هزینه های حمل و نقل و حتی نگهداری محصولات به میزان زیادی کاهش یافته است. تمامی این شواهد و نتایج نشان دهنده ، مفید واقع شدن پلیمر ها در این صنعت بزرگ میباشد.

افزایش رضایت کاربران نسبت به کیفیت و ظاهر بسته بندی محصولات

یکی از مواردی که همه خریداران و کاربران بایستی قبل از خرید محصول به آن توجه نمایند شکل و کیفیت نوع بسته بندی محصول میباشد ، حقیقتا بسته بندی محصول جزو المان های مهم و تاثیر گذار در روند جذب مشتری و میزان فروش محصول است . بدین جهت امروزه بسیاری از شرکت های معتبر تولید کننده محصولات متفاوت در بسته بندی کالاهای خود از مواد پلیمری استفاده میکنند زیرا این مواد علاوه بر داشتن خاصیت شکل پذیری بالا دارای تنوع رنگی بسیاری نیز خواهد بود.

کاهش خسارت های ناشی از فاسد شدن مواد غذایی داخل بسته بندی ها

از چالش های مهم و حیاتی در صنعت بسته بندی خصوصا بسته بندی مواد غذایی ، حفاظت از سلامت و تازگی آن ها میباشد بعضی مواد غذایی بخاطر داشتن ماهیت حساس ، تنها در یک نوع بسته بندی بنام بسته بندی های پلیمری نگهداری میشوند. بعنوان مثال بیشتر فراورده های لبنی و گوشتی بخاطر آبدار بودن و حساسیت بالا به واکنش های شیمیایی موجود در محیط پیرامون خود، همواره در بسته بندی های پلیمری نگهداری میشوند. زیرا این نوع بسته بندی ها واکنش پذیری کمی داشته و از محصولات در مقابل تاثیر و نفوذ عوامل محیطی مخربی نظیر تغییرات دمایی و اشعه و نور خورشید و رطوبت و … مراقبت میکند.

کاهش خسارات وارد شده بر محیط زیست

نوعی از موادپلیمری چندین سال پیش کشف شده است که هیچ گونه آسیب هایی را ب محیط زیست وارد نکرده و برعکس در اثر واکنش های طبیعی صورت گرفته در طبیعت ، زودتر از سایز مواد پلاستیکی تجزیه شده اند. این نوع مواد پلیمری بنام پلیمر های زیست تخریب پذیر شناخته شده و در صنعت بسته بندی امروزی کاربرد بسیار گسترده ای دارنداما در مقابل مواد پلیمری بخاطر داشتن وزن کم همواره در بسته بندی لوازم و محصولات سنگین مورد استفاده قرار میگیرند .

 

 نقش انواع پلیمر ها در صنعت بسته بندی

مواد پلیمری بکارگرفته شده در صنعت بسته بندی دارای تنوع بالایی میباشد. از جمله این مواد پلیمری میتوان به پلی اتیلن PE ، پلی پروپیلن PP ، پلی اتیلن ترفتالات PET ، پلی استایرن PS ، پلی وینل کلراید PVC اشاره کرد. هریک از این مواد پلیمری ویژگی های شیمیایی و ساختاری خاص خود را دارا میباشد.

نقش پلی اتیلن در صنعت بسته بندی 

PE یکی از کاربردی ترین انواع پلیمر ها میباشد این ماده از واحد های تکی اتیلن تشکیل شده است از انواع پلی اتیلن در صنعت بسته بندی میتوان به پلی اتیلن LLDPE، پلی اتیلن HDPE، MDPE اشاره نمود. از انواع این مواد در ساخت فیلم های بسته بندی نظیر استرچ و فیلم شیرینگ استفاده میگردد. اما در میان این مواد پلی اتیلن LLDPE بخاطر داشتن خاصیت شیمیایی  منحصر به فرد خود بیشتر در ساخت فیلم های بسته بندی مواد غذایی استفاده میگردد. 

نقش پلی استایرن در بسته بندی 

از دیگر موارد موثر در میزان نقش پلیمر در صنعت بسته بندی، گستردگی کاربر فراورده پلیمری بنام پلی استایرن میباشد این ماده پلیمری بخاطر داشتن ساختاری جامد و منعطف خود میتواند در اثر اعمال حرارت شکل مخصول مورد نظر را بخود بگیرند. پلی استایرن مقاومت زیادی در مقابل ضربه داشته و میتواند فشار ناشی از اجسام سنگین را تحمل کند. بدین دلیل از این نوع ماده پلیمری در ساخت بسته بندی لوازم خانگی استفاده میشود. 

نقش پلی وینیل کلراید در صنعت بسته بندی 

  PVC کاربرد بسیار گسترده ای در ساخت و تولید درب و پنجره و بسته بندی اقلام مختلف دارد. از سایر ویژگی های ساختاری پی وی سی میتوان به مقاومت بالا در مقابل کشش و خوردگی و محلول های شیمیایی مخرب اشاره نمود . این نوع ماده پلیمری کاربرد بسیار وسیعی در صنعت بسته بندی مواد دارویی و پزشکی و غذایی و … دارد.

 

سخن پایانی 

در مورد مطالب فوق ، تلاش کرده ایم به روز ترین اطلاعات در مورد نقش پلیمر در صنعت بسته بندی را در اختیار شما قرار دهیم مواد پلیمری بخاطر داشتن ویژگی های مفید و کاربردی و تنوع بالا در فرآورده های تولیدی در صنعت بسته بندی بصورت گسترده مورد استفاده قرار گیرند.  

 

معرفی فیلم پلی اتیلن و انواع آن

 

پلی اتیلن جزو پرکاربرد ترین پلاستیک ها در صنایع مختلف میباشد که از فیلم های آن در صنعت بسته بندی مواد غذایی و صنعتی و پوشش و کشاورزی و … استفاده میشود. فیلم ها به لایه های نازکی از ماده میگویند که قابلیت انعطاف پذیری و پیوستگی دارا میباشد ، ضخامت فیلم ها متغیر بوده و میتواند به صورت تک لایه و یا چند لایه باشد. پلیمر های مختلفی در صنعت فیلم بصورت نازک تشکیل میشوند ، که این پلیمر ها عبارتند از :

 • پلی اتیلن
 • پلی وینل کلراید
 • پلی آمید
 • پلی پروپیلن
 • و ….

فیلم پلی اتیلن اغلب برای صنایع بسته بندی استفاده میگردد این بسته بندی میتواند به دو گروه بسته بندی مواد غذایی و غیر غذایی تقسیم گردد. در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به بررسی فیلم پلی اتیلن و انواع آن پرداخته ایم… تا انتها همراهمان باشید

 

فیلم پلی اتیلن چیست؟

فیلم پلی اتیلن رول های پلاستیکی ای میباشند که در حرارت بالا ساخته شده تا مقاومت و دمای طولانی داشته باشد. فیلم های پلی اتیلن به دو شکل شفاف و مات عرضه میشوند که هر کدام مواد اولیه متفاوتی دارند . فیلم پلی اتیلن در چند سال اخیر کاربرد بسیاری یافته بصورتی که هر وسیله ای که شما استفاده میکنید بوسیله فیلم پلی اتیلن بسته بندی شده است . این فیلم پلی اتیلن که به آن اختصارا نایلون نیز گفته میشود بوسیله ترکیب پلی اتیلن سبک یا سنگین با برخی افزودنی های دیگر نظیر افزودنی مادون قرمز و ضد مه و اشعه ماورا بنفش تولید و عرضه میشوند.

ویژگی های فیلم پلی اتیلن

شاید از خود بپرسید که ویژگی های فیلم پلی اتیلن چه میباشد که باعث کاربرد فراوان آن شده است؟ این فیلم نایلونی با ظاهری زیبا، دارای مقاومت بالایی میباشد . حجم آن کم و رطوبت را جذب نمیکند. شما میتوانید با توجه به نیازتان آن را در طرح و رنگ های مختلف سفارش دهید. علاوه بر تمام این ویژگی ها ، قیمت فیلم پلی اتیلن نیز بسیار مناسب است. فیلم پلی اتیلن ویژگی های دیگری هم دارند که شامل موارد زیر میباشند :

 1. قابلیت چاپ انواع طرح های مختلف
 2. قابلیت تولید با ضخامت های متفاوت
 3. تولید بشکل یک لایه یا چند لایه
 4. قابلیت رنگ پذیری و دوخت
 5. دارای انعطاف و استحکام بالا در مقابل سوراخ شدگی
 6. تولید از عرض ده سانتی متری تا عرض ده متری با توجه به نیاز مشتری

 

این فیلم نایلونی بخاطر دارا بودن تمامی این ویژگی ها کنار هم ، و همچنین قیمت مناسبی که دارا میباشد دارای طرفداران زیادی در صنایع مختلف میباشد و بدین دلیل منجر به بیشتر شدن کاربرد آن میشود.

انواع فیلم پلی اتیلن

فیلم پلی اتیلن با توجه به مواد اولیه و نحوه تولید آن، در انواع مختلف با کاربرد های مختلف تولید میگردد انواع فیلم های پلی اتیلن که هرکدام برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :

 1. فیلم پلی اتیلن ساده ( PE )
 2. فیلم پلی اتیلن کلردار ( CPE )
 3. فیلم پلی اتیلن دارای چگالی و تراکم بالا ( HFPE )
 4. فیلم پلی اتیلن دارای چگالی و تراکم کم ( LDPE )
 5. فیلم پلی اتیلن خطی با چگالی کم ( LLDPE )
 6. فیلم پلی اتیلن خیلی سنگین ( UHMWPE )

هر یک از این موارد دارای مراحل تولیدی مختلفی میباشند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت …

 

فیلم پلی اتیلن با چگالی بالا ( HDPE )

برای تولید این فیلم، از دو روش استفاده میشود، ((اسلاری (Slurry) و پلیمریزاسیون گازی))

فیلم های پلی اتیلن با چگالی بالا در دمای 70 تا 300 درجه سانتی گراد با تحمل فشار 10 تا 80 بار تولید میگردند. این فیلم بخاطر داشتن قیمت مناسب برای صنایعی که بدنبال صرف هزینه کم برای بسته بندی هستند گزینه مناسبی میباشند. فیلم پلی اتیلن HDPE دارای استحکام بالایی میباشند و میتواند در مقابل مواد اسیدی و قلیایی دوام بالایی داشته باشند.

فاکتور بهداشت از جمله مواردی میباشند که برای بسته بندی مواد غذایی بسیار مهم میباشد . این نوع فیلم بخاطر داشتن تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا ( FDA ) برای بسته بندی مواد غذایی بسیار کاربردی میباشد.

علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده، این محصول دارای معایبی نیز میباشد این فیلم ها در مقابل اشعه خورشید دارای مقاومت کمی میباشند و چنانچه مواد غذایی با این بسته بندی برای مدتی زیر نور آفتاب قرار گیرد ، فاسد میشود. برای جوشکاری این فیلم بایستی از دستگاه هایی با فرکانس بالا استفاده شد که کمی شرایط را سخت تر میکند.

 

فیلم پلی اتیلن با چگالی کم ( LDPE )

محصول مربوطه حالتی سخت و نیمه شفاف داشته و برای ساخت این نوع فیلم از روش پلیمریزاسیون رادیکال آزاد مورد استفاده قرار میگیرد. فیلم LDPE دارای مقاومت فشار و درجه حرارت بالایی میباشد. زیرا در دمای 80 تا 300 درجه سانتی گراد و تحمل فشار 1000 تا 3000 بار تولید میشود. نقطه ذوب این فیلم 105 تا 115 درجه سانتی گراد میباشد . این نوع فیلم دارای مقاومت نسبتا خوبی در مقابل موادی نظیر اکسید کننده و هیدورکربن هالوژنه و روغن های طبیعی دارند. بدین دلیل با توجه به وزن کم این محصول در کنار مزایایی که ذکر شده ، بیشتر کارخانه دار ها از این فیلم پلی اتیلن جهت بسته بندی محصولات خود استفاده میکنند . 

از جمله معایب این فیلم میتوان گفت که دارای مقاومت کمی در مقابل اشعه فرابنفش و چگالی کم آن نام برد. چگالی کم که منجر میشود براحتی قابل اشتعال باشد و خطرات زیادی بووجود آورد.

فیلم پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE)

این نوع فیلم ، نمونه بهبود یافته نوع LPDE میباشد که تولید کنندگان مواد غذایی بیشتر از این نوع جهت بسته بندی استفاده میکنند. این نوع فیلم شفاف بوده و دارای رنگ شیری میباشد. بخاطر این که هیچ فلز سنگینی در ترکیبات آن وجود نداشته، خللی برای سلامت مواد غذایی بووجود نمیآورد. فیلم پلی اتیلن خطی جهت بسته بندی محصولات کشاورزی نیز کاربرد داشته که کاربرد آن، به صنعت کشاورزی برمیگردد، به فیلم های پلی اتیلن کشاورزی یا نایلون عریض کشاورزی و انواع آن برمیگردد.

همچنین یکی دیگر از کاربرد های گسترده فیلم پلی اتیلن در صنعت بسته بندی میباشد که از آن فیلم استرچ بسته بندی و نایلون شرینگ به وجود می آید. این فیلم ها نایلون های بسته بندی ای هستند که هر محصول و کالایی که در فروشگاه ها و در صنایع مختلف مشاهده میکنید با این نایلون ها بسته بندی میشوند.

 

مراحل تولید فیلم خام پلی اتیلن

 

تولید فیلم خام پلی اتیلن دارای مراحل مختلفی است که به روش کواکستروژن طی شش مرحله انجام میگیرد 

مرحله یک : تغذیه مواد اولیه

گرانول پلاستیک پلی اتیلن جزو مواد اولیه این فیلم ها است که بایستی دارای کیفیت بالایی داشته باشد. از سری ویژگی هایی که در انتخاب ماده اولیه حائز اهمیت میباشد میتوان به مقاومت در مقابل اسید و مواد قلیایی ، نقطه ذوب ، وزن یا همان چگالی اشاره کرد. بعد از این که مشخصات مواد اولیه بررسی شد و بعد از کنترل کیفی ، آن را بوسیله پمپ های پیستونی به داخل اکسترودر روانه میکنند.

 

مرحله دو : اکستروژن

مواد پلاستیکی در مرحله اکستروژن ذوب میشود و از قالب های شکاف دار عبور داده میشوند. سپس مواد به روی غلطک های خنک کننده منتقل گردیده ، تیغه بادی وجود دارد که فیلم را با غلطک سرد تماس میدهد و جت فشار هوا، لبه های فیلم را به غلطک میچسباند. برای این که در این مرحله ، تولید ضایعات به حداقل برسد و برای افزایش کیفیت ، بایستی کشش و ضخامت فیلم ، چسبندگی و بریدگی و ضخامت لایه و … همگی بایستی کنترل شود.

 

مرحله سه : استرچ کردن

در مرحله استرچ کردن، پوشش اکستروژن بوسیله پلاستیک نوع قالب به طرف پایین سرازیر میشود و از میان غلطک پلاستیکی و فلزی عبور میکند. فیلم پایه که همان صفحه پوششی فیلم است، بایستی میان پوشش لاستیکی ذوب شده و نورد آن قرار بگیرد. هنگامی که پوشش و فیلم پایه از غلطک ها عبور میکنند به یکدیگر متصل میشوند. فیلم خام پوشش داده شده به هنگام عبور از نورد فلزی ، پلیسه گیری و رول میگردد.

 

مرحله چهار : سرد کردن

در مرحله سرد کردن، مواد مذاب بر روی غلطک با جریان آب سرد خنک میگردد. سرعت سرد شدن در این مرحله بر روی کیفیت فیلم پلی اتیلن بسیار موثر میباشد و میتواند سبب تشکیل فیلم های شفاف تری بشود. در انتهای این مرحله ، غلطک هایی که بوسیله کروم آبکاری شده اند، با دارا بودن مجرای آب خنک کننده ، میتواند فیلم ها را خنک کنند.

 

مرحله پنجم : رول جمع کن

پس از طی کردن تمامی این مراحل، نوبت میرسد به جمع کردن فیلم بصورت رولی….

این فیلم ها بوسیله رول جمع کن که دارای غلطک هستند جمع میشوند و سرعت پیچیدن این رول ها میتواند تا 350 متر بر دقیقه باشد . در نهایت فیلم ها برروی دوک های کرافتی که دارای قطری حدود 7.62 سانتی متر دارند رول میگردند.

 

مرحله ششم : بسته بندی

در مرحله آخر یعنی مرحله بسته بندی، بعضی از ویژگی های فیلم نظیر شفافیت و چسبندگی و ضخامت و میزان رطوبت و میزان عبور گاز و اشعه فرابنفش کنترل میگردد. این بررسی ها به جهت ارتقای کیفیت محصول صورت میگیرد. بعد از این کارها، محصول نهایی با عرض های مختلف و پوشش هایی از جنس پلی اتیلن بسته بندی میگردد.

انواع محصولات فیلم پلی اتیلن

 

تمامی محصولاتی که با استفاده از فیلم پلی اتیلن به وجود میآید؛ به دو دسته اصلی تقسیم بندی میشود. از این مواد، فیلم های نایلونی به وجود میآید که در صنعت کشاورزی و بسته بندی میتوان بیشترین استفاده را برد. انواع این محصولات عبارتند از :

 • فیلم نایلون عریض
 • نایلون ساختمامی
 • نایلون عریض کشاورزی
 • نایلون گلخانه ای
 • نایلون مالچ
 • نایلون بسته بندی علوفه
 • نایلون ضد عفونی کننده
 • فیلم استرچ بسته بندی
 • استرچ پالت بند
 • استرچ غذایی
 • استرچ علوفه دام
 • استرچ صنعتی
 • نایلون شرینگ
 • نایلون شرینگ حرارتی
 • نایلون شرینگ تونلی
 • نایلون شرینگ رودهای
 • نایلون شرینگ پی وی سی
 • نایلون شرینگ POF

جمع بندی

همانگونه که گفته شد فیلم پلی اتیلن ، ورق های نازکی میباشد که امروزه دارای کاربرد بسیار فراوانی میباشد. هر یک از صنایع با توجه به نیازشان، نوعی که بهتر است را انتخاب میکنند. ما در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی انواع مختلف فیلم پلی اتیلن و ویژگی های هریک پرداخته ایم. فیلم های پلی اتیلن دارای ویژگی های فراوانی است و در کنار تمام آن ها، دارای قیمت مقرون به صرفه ای نیز هست. بدین دلیل بصورت گسترده از فیلم نایلونی استفاده میشود.

 

 

آسیاب چینی برند xiecheng

آسیاب چینی برند xiecheng

 

اگر شما قصد خرید دستگاه آسیاب پلاستیک و آسیاب سبد را دارید حتما توصیه میشود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید، متاسفانه بازار و کسب و کار ایران بشکلی درآمده که هر فرد یا شرکتی اقدام به ساخت و تولید هر تجهیزاتی میزند اما به فرجام کار و فکر مشتری و آینده کاری نمی اندیشند. به عنوان مثال در بازار مواردی مشاهده میشود تراشکاری اقدام به ساخت آسیاب کرده که هیچیک از اصول در آن رعایت نشده است و میپندارد آسیاب مانند درو پنجره است که کپی آن رابخواهند بسازند و این آسیاب ساخته شده ظاهرا شبیه آسیاب است اما عملا هنگام خرد دهی اش هزاران مشکل برای خریدار ایفا میکند. همین افراد بعد از مدتی بعلت ناآگاهی در ساخت چنین دستگاهی، چون عملکرد دستگاهشان قابل قبول نیست ، ناچارا مجبور به تغییر شغل و ساخت دستگاه دیگری میکنند.

 

چنانچه قصد خرید دستگاه آسیاب دارید، حتما دستگاه آماده و از جای معتبر و برند های معتبر جهانی را بخرید، متاسفانه برخی از سازنده هایی وجود دارند که منتظر هستند مشتری پولی بیاورند و آنها برن آهن بخرند و شروع به ساختن آسیاب برای شما و نهایتا یه پسوند ساخت آسیاب سفارشی برای مشتری میگذارند و تحویل تان میدهند. به این نکته توجه کنید که مدت زمان تحویل ده روز را میدهند. آسیاب هایی را که میخواهید خریداری کنید حتماااااااا و حتما فیلم حین کار چندین گونه ضایعات را داشته باشند و بشما ارائه دهند ، برخی از ضایعات هستند که به اصطلاح به آنها قلمبه پلاستیکی میگویند که کمتر آسیاب ایرانی پیدا میشود همچین ضایعاتی را خرد کند و آسیاب چینی برند xiecheng  براحتی این ضایعات را تبدیل به آسیاب کرده.

 

نکته دوم آسیابی را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز شما است مثلا چنانچه ضایعات شما نایلون هست نمیتوانید با آسیاب سبد یا آسیاب بادی آن را آسیاب کنید.

نکات مهم خرید دستگاه آسیاب پلاستیک 

یکی از دغدغه های مهم خریدار آسیاب که ادعا دارند ظرفیت آسیاب پلاستیک اعلام شده بوسیله فروشنده با ظرفیت واقعی یکسان نیست . به عنوان مثال ظرفیت آسباب پلاستیک را در ساعت 500 کیلو اعلام میکنند و درحالیکه عملا آسیاب مربوطه 200 کیلو در ساعت را خرد میکنند و همین موضوع منجر به ضرر و زیان خریدار میشود و در تمامی معادلات کسب و کاری خود به مشکل برمیخورد چون برای تولید آسیاب ساعتی 500 کیلو برنامه ریزی کرده بود و این میزان به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

 

 

نکته دیگر نحوه خرد شدن مواد ضایعات پلاستیک بوسیله آسیاب در نحوه کارکرد سایر دستگاه های خط بازیافت تاثیر مستقیمی میگذارد. بنحوی که چنانچه خرد شدن به درستی صورت نگیرد سایر تجهیزات نظیر آبگیر پلاستیک ها و … نمیتوانند به درستی وظیفه شان را انجام دهند.

موضوع بعدی ، این است که حتما دستگاه آسیاب نو بخرید و به حرف افرادی که میگویند در ابتدای کار با یه دستگاه دست دوم شروع بکار کنید ، گوش ندهید چون در کل دستگاه آسیاب پلاستیک در عملیات بازیافت اغلب بسیار تحت فشار است و حتما نیازمند تعمیرات اساسی دارد و اگر دست دو بخرید صددرصد بسیار کمتر از ظرفیت گفته شده عمل خواهد کرد. 

نکته بعدی که بسیار مهم و حیاتی بوده ، این است که متاسفانه در برخی موارد آسیاب دست دو عدم امنیت کاربر است و منجر به خسارات جانی نیز میشود. 

 

امیدواریم مقاله فوق برایتان مفید باشد…


فروش دستگاه آسیاب پلاستیک چینی در گروه صنعتی بهساز پلیمر

 

فروش آسیاب چینی در سایزهای مختلف .

 

فروش دستگاه آسیاب پلاستیک در انواع زیر :

 

دهنه 80 ظرفیت 600-450 kg/h- قدرت موتور 22 کیلووات

.

دهنه 60 ظرفیت 450-350 kg/h -قدرت موتور 15 کیلووات

.

دهنه 50 ظرفیت 350-300 kg/h -قدرت موتور 11 کیلووات

.

دهنه 40 ظرفیت 250-200 kg/h -قدرت موتور 7.5 کیلووات

.

دهنه 30 ظرفیت 200-150 kg/h -قدرت موتور 5.5 کیلووات

فروش آسیاب چینی در سراسر کشور با تحویل فوری در کوتاه ترین زمان ممکن

( آسیاب ها همگی آماده تحویل میباشند)

 

 مارک XIECHENGE

 

 تیغه ها چکشی و انگشتی

جنس تیغه SPK

موتور کاملا بی صدا

بررسی خواص حرارتی و مکانیکی پت

پت یا پلی اتیلن ترفتالات ، رایج ترین رزین های پلیمری خانواده ترموپلاستیک ها از خانواده پلی استر میباشد و در الیاف لباس و ظروف مایعات و مواد غذایی و ترموفرمینگ جهت تولید و در ترکیب با الیاف شیشه ای برای رزین های مهندسی کاربرد دارد.
در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به بررسی خاصیت مکانیکی و حرارتی پت میپردازیم … تا انتها همراهمان باشید

خاصیت مکانیکی پت :

پت که جزو پلاستیک های پرمصرف در صنعت پلاستیک سازی میباشد دارای خاصیت مکانیکی خوب ، پایداری ابعادی و استحکام بالاای این پلیمر منجر شده که فشار بیش از psi 100 را تحمل کرده و در مقابل عبور گاز co2 از خود، مقاومت خوبی را نشان میدهد. بدین دلیل است که پت جهت نگهداری انواع نوشیدنی های گازدار استفاده میشود. و به عنوان مناسب ترین جایگزین شیشه برای بطری های نوشابه شناخته میشود. بخاطر درجه حرارت ذوب کریستالی بالایی این پلیمر و دمای انتقال شیشه ای نسبتا زیاد آن ، این پلاستیک خاصیت مکانیکی خوب خود را تا حوالی 125 درجه سانتی گراد حفظ میکند

خاصیت حرارتی پت :

حضور حلقه های بنزنی در واحد ساختاری پت ، خاصیت حرارتی برجسته ای را به آن میبخشند، از ویژگی های آن میتوان به گستره ذوب بالا، درجه حرارت انتقال شیشه ای نسبتا زیاد و آستانه تخریب حرارتی بالای آن اشاره کرد.
از مهمترین ویژگی های پلاستیک پت، میتوان به دمای ذوب بالا، درجه حرارت انتقال شیشه ای زیاد ، دارای زیبایی و شفافیت ظاهری ، تحمل فشار و مقاومت در مقابل گاز کربن دی اکسید و قابلیت عایق الکتریکی عالی، میتوان اشاره کرد. از فیلم های پت بعلت پایداری در مقابل گرما، نداشتن سمیت و بو و مزه در امور بسته بندی استفاده میشود . 
پت یک پلیمر نیمه بلوری میباشد که همانند هر پلاستیک بلوری دیگری درجه بلورینگی روی خواص آن تاثیر مستقیم دارد. این پلاستیک جزو معدود پلاستیک هایی میباشد که درجه بلورینگی آن بوسیله فرآیند میتواند کنترل شود ، درحالیکه بعضی از پلاستیک های بلوری دیگر نظیر پلی استال و نایلون ها هنگام سرد شدن ، خود به خود بلوری میشوند و از این روش نمیتوان تحت این فرآیند قرار بگیرند

 


معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

دستگاه ها و خط تولید های ساخت گروه صنعتی بهساز پلیمر

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات گازگیر، میکسر، مکنده مواد و گیربکس اکسترودر و سیلندرمارپیچ

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات صنایع پلاستیک  (ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی )

✅ دستگاه تولید ورق ژئومبران و دستگاه تولید ورق استخر کشاورزی

✅ دستگاه تولید سینی نشا

دستگاه گرانولساز مواد (  PP.PE.PS.ABS.PET رشته ای تک و دو مرحله  )  ( عدسی . واتر رینگ . هوا خشک )

✅ سازنده دستگاه تولید ورق PP  و  PS و ABS و  PE وPET

✅ اکسترودر تک مارپیچ PS.PP.PE   و اکسترودر دومارپیچ موازی پارالل

✅ دستگاه تولید درب لیوان یکبار مصرف کاغذی، قهوه ، اسپرسو، پنیر و ماست شفاف PET

..

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** ماشین آلات صنایع پلاستیک *** با شماره زیر در تماس باشید

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855

تشخیص جذب آب گرانول از روی ظاهر آن

همواره جذب رطوبت در مقادیر پایینی از لحاظ ظاهری در رزین ها غالبا قابل تشخیص نمیباشد ، چنانچه فرآیند خشک شدن بشکل یک پارچه و کامل برای تمامی گرانول ها اجرا نشود ، فرآیند شکل دهی با توجه به تغییرانی که در گرانروی پلاستیک ها از ابتدای دهانه ورودی خوراک به پیچ مواجه میشود و زنجیره هایی که شکسته شده اند به آسانی جاری میشوند.

قطعه تهیه شده از چنین موادی میتواند ظاهر خیلی مطلوبی داشته باشد و حتی بعضی آزمون ها را در دمای اتاق با موفقیت طی شود، اما شکست زودهنگام آن در درجه حرارت های پایین و درجه حرارت های بالا اتفاق می افتد. هنگامی که قالب گیری صورت میگیرد حضور رطوبت در محصول تولیدی به صورت های مختلف مانند خط و رگه های نقره ای و حباب های هوا و مناطقی جلا دار روی محصول بشکل های متفاوتی نمایان میشوند. افزایش حرارت منجر به کاهش جاذبه مغناطیسی میان بخار آب و زنجیر های پلیمری میشود و سهولت جداشدن بخار آب از پلاستیک را بهمراه دارد ، هنگامی که فرآیند خشک شدن با بازده بالایی صورت خواهد گرفت که افزایش درجه حرارت با کاهش فشار محیط یا با جریان هوای خشک و داغ همراه میگردد.

در مناطقی که آب و هوای خشک که دارای رطوبت نسبی آن ها اغلب ماه های سال بغیر از لحظات بارندگی یا مواقعی که زمین پوشیده از برف میباشد، پایین است ، چنانچه درب کیسه در همان لحظه و بلافاصله برای مصرف بازشده باشد و هیچ گونه تماسی بین مواد پلاستیکی و هوا ، قبلا وجود نداشته باشد نیازی به فرآیند گازگیری نبوده و اما در بقیه موارد بایستی گازگیری صورت گیرد.

 

بیشتر بخوانید : معرفی دستگاه گرانول ساز

 


معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

دستگاه ها و خط تولید های ساخت گروه صنعتی بهساز پلیمر

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات گازگیر، میکسر، مکنده مواد و گیربکس اکسترودر و سیلندرمارپیچ

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات صنایع پلاستیک  (ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی )

✅ دستگاه تولید ورق ژئومبران و دستگاه تولید ورق استخر کشاورزی

✅ دستگاه تولید سینی نشا

دستگاه گرانولساز مواد (  PP.PE.PS.ABS.PET رشته ای تک و دو مرحله  )  ( عدسی . واتر رینگ . هوا خشک )

✅ سازنده دستگاه تولید ورق PP  و  PS و ABS و  PE وPET

✅ اکسترودر تک مارپیچ PS.PP.PE   و اکسترودر دومارپیچ موازی پارالل

✅ دستگاه تولید درب لیوان یکبار مصرف کاغذی، قهوه ، اسپرسو، پنیر و ماست شفاف PET

..

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** ماشین آلات صنایع پلاستیک *** با شماره زیر در تماس باشید

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855

آشنایی با اصطلاحات پلیمری

 

معرفی اصطلاحات پلیمری

جهان پلاستیک ها مملو از اصطلاحات گیج کننده ای است حتی آن دسته از افرادی که بیشترین مصرف پلاستیک را دارند هم بسختی میتوانند در مورد آن نظر دهند در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به معرفی برخی از آن ها میپردازیم …. تا انتها همراهمان باشید 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( میکروپلاستیکها ” Microplastics ” )

 

 

میکرو پلاستیک ها ، ذرات پلاستیکی میباشند که بزرگترین بعد آنها کمتر از 5 میلی متر میباشد. دونوع میکرو پلاستیک وجود دارد: اولیه و ثانویه

میکرو پلاستیک های اولیه شامل قرص های رزینی میباشند که در کارخانجات جهت تولید محصولات پلاستیکی ذوب میشوند که این میکروپلاستیک ها به عنوان ساینده در لوازم بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد . میکرو پلاستیک های ثانویه حاصل متلاشی شدن اجزای پلاستیکی بزرگتر میباشد در این مورد میتوان میکروفیبرهایی را مثال زد که در ساخت منسوجات پلی استر و نایلون و … استفاده میشوند. که شست و شو و استهلاک این پارچه ها منجر به ورود میکرو فیبرها به آب و هوا خواهد شد.

 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( پلیمر ها ” Polymers ” )

 

پلیمر ها Polymers

 

پلاستیک ها را میتوان همان پلیمر ها تعریف کرد “قطعات کوچکی است که به یکدیگر متصل شده و بلوک های کوچکی را ساخته اند. شیمی دان ها به هریک از این بلوکها مونومر میگویند که مونومرها متشکل از گروه های اتمی مشتق شده از محصولات طبیعی یا مصنوعی مواد شیمیایی اولیه نظیر نفت و زغال سنگ و گازطبیعی حاصل میشود . برای برخی از پلاستیک ها نظیر پلی اتیلن ، واحد تکرارشونده میتواند فقط یک اتم کربن و دو اتم هیدروژن باشد.

از سایر پلاستیک ها نظیر نایلون ، واحد تکرار شونده بیش از 38 نوع اتم دارد که هنگام اتصال مونومرها به یک دیگر ، محصولی سبک و با دوام تولید میشود که از یک سو برای طبیعت مفید است و از سوی دیگر معضل طبیعت است.

 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( افزودنی ها ” Additines ” )

افزودنی ها Additines

افزودنی ها Additines

در طول فرآیند ساخت پلیمرها، بعضی ترکیب های شیمیایی به آن افزوده میشود تا این محصول از استحکام و ایمنی بیشتری برخوردار باشد . در ضمن خواصی نظیر انعطاف پذیری بیشتر یا کمتر ، بوسیله افزودنی ها تعیین میگردد . مواد ضد عفونی کننده آب ، تاخیر انداز های شعله ، رنگ دانه ها و نرم کننده و سخت کننده ها، مهار کننده های یو وی (UV)  از جمله افزودنی های مشترک در میان پلاستیک ها میباشد.

بعضی از این قبیل مواد افزودنی ممکن است حاوی مواد سمی بالقوه نیز باشد.

 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( زیست تخریب پذیر ها ” Biodegradable ” )

 

زیست تخریب پذیر ها Biodegradable

زیست تخریب پذیر ها Biodegradable

 

یک پلیمر زیست تخریب پذیر بایستی طی یک دوره زمانی معین از طریق میکروارگانیسم ها به مواد خام طبیعی تبدیل شود. زیست تخریب بودن یک ماده، مفهومی فراتر از تجزیه شدن یا ضعیف شدن ساختار آن دارد. از این رو هنگامی گفته میشود که این پلاستیک تجزیه پذیر است بدین معناست که قابلیت تبدیل شدن به قطعات کوچکتر پلاستیک را دارا میباشد. تاکنون هیچگونه استانداردی برای مفهوم زیست تخریب پذیر استفاده نشده و گاهی اوقات تولید کنندگان پلاستیک ها، تعریف متناقضی از این واژه ارائه میدهند . در حال حاضر در برخی مناطق استفاده از برچسب زیست تخریب پذیر ممنوع شده و این ممنوعیت تا زمانی که استانداردی برای آن تعریف شود، ادامه میابد.

 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( بیوپلاستیک ها ” Bioplastics ” )

 

بیوپلاستیک ها Bioplastics

بیوپلاستیک ها Bioplastics

 

این اصطلاح شامل طیف وسیعی از پلیمر ها میباشد که ترکیبی از سوخت های فسیلی و مواد زیستی میباشند. این نوع پلاستیک ها، زیست تخریب پذیر شمرده میشوند و در حالی که پلاستیک هایی که بر پایه موادزیستی ساخته شده اند زیست تخریب پذیر نبوده و بعبارتی هیچگونه تضمینی وجود ندارد که یک بیوپلاستیک از منابع سوختی غیر فسیلی یا غیر سمی ساخته شود و حتما زیست تخریب پذیر باشد.

 

آشنایی با اصطلاحات پلیمری ( قابلیت کمپوست شدن ” Compostable ” )

 

یک شی یا جسمی در صورتی که قابلیت کمپوست شدن دارد که بتواند در محیط کمپوست مناسب ، به عناصر طبیعی خود تجزیه بشود برخی از پلاستیک ها این قابلیت را دارند با این حال ، بدین معنا نیست که میتواند در هر شرایطی به کمپوست تبدیل شوند. زیرا برای زیست تخریب پذیری کامل ، نیازمند گذر مدت زمان خاص و گرمای بسیار بالایی دارند. استاندارد ها و گواهینامه هایی که در خصوص پلاستیک های قابل کمپوست وجود دارد، اما اغلب آن ها در مقیاس صنعتی اعتبار دارند. شرایطی که حداقل آن دمای 130 درجه سانتی گراد است.

 

معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

دستگاه ها و خط تولید های ساخت گروه صنعتی بهساز پلیمر

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات گازگیر، میکسر، مکنده مواد و گیربکس اکسترودر و سیلندرمارپیچ

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات صنایع پلاستیک  (ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی )

✅ دستگاه تولید ورق ژئومبران و دستگاه تولید ورق استخر کشاورزی

✅ دستگاه تولید سینی نشا

دستگاه گرانولساز مواد (  PP.PE.PS.ABS.PET رشته ای تک و دو مرحله  )  ( عدسی . واتر رینگ . هوا خشک )

✅ سازنده دستگاه تولید ورق PP  و  PS و ABS و  PE وPET

✅ اکسترودر تک مارپیچ PS.PP.PE   و اکسترودر دومارپیچ موازی پارالل

✅ دستگاه تولید درب لیوان یکبار مصرف کاغذی، قهوه ، اسپرسو، پنیر و ماست شفاف PET

..

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** ماشین آلات صنایع پلاستیک *** با شماره زیر در تماس باشید

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855

بررسی تفاوت های ظروف پلاستیکی شفاف و کدر

در اکثر فروشگاه های عرضه کننده محصولات لوازم پلاستیکی، شاهد انواع ظروف پلاستیکی شفاف یا کدر میباشیم که هریک از آنها جهت نگهداری مواد خاصی تهیه و تولید میگردند. با توجه به این که نگهداری مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و نمیتوان از نحوه نگهداراری مواد غذایی براحتی گذشت. که در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به بررسی تفاوت پلاستیک شفاف و کدر میپردازیم … تا انتها همراهمان باشید

تفاوت جنس ظروف پلاستیکی کدر و شفاف

همانطور که میدانید ظروف پلاستیکی نقش بسیار مهمی در نظم دهی و سازمان دهی مواد غذایی دارد. ظروف پلاستیکی میتواند محل مناسبی جهت نگهداری انواع حبوبات و ادویه ها و سبزیجات و میوه ها و …. میباشند. اما تنها کاربرد ظروف پلاستیکی محدود به محیط آشپزخانه نبوده و این دسته از ظروف پرکاربرد میتواند در محیط های اداری و مراکز درمانی و بهداشتی و … نقش مهمی برای نگهداری بعضی از مواد بهداشتی را ایفا کنند.

این ظروف ها را از لحاظ جنبه های مختلفی نظیر برند سازنده، طرح ، شفاف یا کدری و … تقسیم کرد. به طور کلی میتوان گفت در اکثر مواقع ماده اولیه سازنده ظروف پلاستیکی PP است که اغلب ظروفی که از PP تهیه میشوند دارای ظاهری شفاف میباشند و پرتوهای نور را از خود عبور میدهند که همین خصلت منجر میشود تا بدون بازکردن درب ظروف پلاستیکی شفاف، به مواد نگهداری شده داخل آن پی برد. اما مادی به نام دی اکسید تیتانیوم است که اغلب در ساخت ظروف پلاستیکی کدر مورد استفاده قرار میگیرد که این ماده اجازه نفوذ نور به داخل ظرف را نداده که این ویژگی میتواند دوام فرآورده های لبنی مانند شیر و خامه و پنیر و … را افزایش دهد.

مواد بکاررفته در ظروف پلاستیکی شفاف

یکی از مهمترین تفاوت ظروف پلاستیکی و شفاف و کدر شناخته میشود، ماده اولیه سازنده آن است که به طور کلی ظروف پلاستیکی شفاف از پلیمر ها و مواد پلاستیکی متنوعی ساخته شده که هریک از آن ها دارای ویژگی های متفاوت و مزایایا مخصوص به خود میباشند که در ادامه به مهمترین بخش مواد سازنده ظروف پلاستیکی به میپردازیم.

آنچه که به عنوان مهمترین فرق ظروف پلاستیکی کدر و شفاف شناخته میشود ، مواد اولیه سازنده آن میباشد . در کل ظروف پلاستیکی شفاف از پلیمر ها و مواد پلاستیکی متنوعی تهیه میشوند که هریک از آن ها دارای ویژگی های متفاوت و مزایای مخصوص ب خود میباشند. که در زیر ب بررسی هر یک آنها پرداخته ایم :

 

پت ( پلی اتیلن ترفتالات ) PET

پت در واقع یک ترموپلاست همه منظوره شفاف میباشد که بخاطر خواص و مزایای خود مانند مقاومت مکانیکی و حرارتی و شیمیایی، استحکام بالا و جابجایی راحت و هزینه کم و … از آن در ساخت انواع بطری و ظروف نوشیدنی و … مورد استفاده قرار میگیرد. در کنار همه ویژگی ها و مزایای مثبت پت، این موضوع را فراموش نکنیم که عدم تجزیه پذیری در طبیعت از معایب این پلیمر برای ساخت ظروف پلاستیکی محسوب میگردد.

پ پ ( پلی پروپیلن شفاف ) PP

پلی پروپیلن ماده اولیه اکثر ظروف پلاستیکی است که بخاطر خاصیت فیزیکی مطلوب، مقرون به صرفه بودن و قابلیت بازیافت ، همچنین انعطاف پذیری بالا و قابلیت رنگ پذیری و هزینه کم، در چند سال اخیر، پیشرفت چشمگیری در ساخت ظروف پلاستیکی نسبت به سایر پلیمر های پلاستیکی داشته است. از آنجا که ظروف ساخته شده از PP دارای استحکام بالا میباشند، از آن ها در ذخیره سازی مواد غذایی و نگهداری مواد شخصی و … استفاده میشود.

استایرن متیل متاکریلات ( SMMA )

SMMA یکی دیگر از مواد اولیه ساخت ظروف پلاستیکی شفاف است که در ساخت محصولات خانگی نظیر لیوان ها و ظروف شیشه ای و بسته بندی لوازم آرایشی ، دستگاه های پزشکی و محصولات بهداشتی شخصی و … استفاده میشود. کیفیت مطلوب و هزینه مناسب از مزایای SMMA  برای ساخت ظروف پلاستیکی میباشد.

رزین استایرن اکریلونیتریل  (SAN)

مقاوت در مقابل چربی و آب ، در کنار ماندگاری بالا در برابر شکستگی من جمله از ویژگی هایی میباشد که منجر میشود که از رزین استایرن اکریلونیتریل جهت ساخت ظروف پلاستیکی نظیر پارچ و لیوان استفاده گردد. با توجه به مقاومت بسیار بالای رزین استایرن اکریلونیتریل این ماده در صنعت قطعات خودرو و لوازم خانگی هم دارای کاربرد فراوانی میباشد.

مواد بکاررفته در ظروف پلاستیک کدر

در کل دی اکسید تیتانیوم، از رایج ترین مات کننذه در روند تهیه ظروف پلاستیکی محسوب میگردد. با توجه به اینکه ، دی اکسید تیتانیوم قابلیت پراکندگی نور را داشته ، از آن اغلب در ساخت ظروف پلاستیکی نگهداری فرآورده های لبنی استفاده میشود. زیرا یک تحقیق علمی نشان میدهد که نفوذ نور به فرآورده های لبنی مانند شیر و پنیر و خامه و … میتواند باعث طعم دهی به آنها و تجزیه ویتامین A و B2 موجود در آن شود. با توجه به اهمیت این موضوع، پیشنهاد میشود بعلت دوام بهتر و نگهداری بلند مدت مواد لبنی ، آنها را در ظروف پلاستیکی کدر نگهداری کنیم .

تفاوت ظروف پلاستیکی کدر و شفاف

هریک از ظروف پلاستیکی دارای کاربرد ها و ویژگی های خاصی میباشد که که در زیر به بررسی هر یک میپردازیم

ظروف پلاستیکی شفاف

در اکثر مواقع ، هنگامی که صحبت از سازماندهی و نظمدهی میشود ، بیشتر ما اقدام به خرید ظروف پلاستیک شفاف میکنیم در کل نظمدهی جزو مهمترین کاربرد های ظروف پلاستیکی شفاف میباشد این دسته از ظروف بخاطر شفافیت خود، امکان دسترسی و یافتن مواد ذخیره شده درون خود را آسانتر میکند. اغلب از ظروف شفاف جهت نگهداری مواد غذایی داخل یخچال ، سازماندهی لوازم شخصی و نگهداری وسایل آرایشی و بهداشتی و …. استفاده میگردد. از آنجا که برخی از ظروف پلاستیکی ، قابلیت قرارگیری در ماکروفر و ماشین ظرفشویی را داشته، از این جهت اغلب مردم استقبال بیشتری برای خرید این دسته از ظروف را میکنند.

اما کاربرد ظروف پلاستیکی شفاف فقط محدود به موارد فوق نمیباشد و بلکه از آن ها در نگهداری انواع ادویه ، خشکبار، ظرف غذای کودکان و ظروف نگهداری مواد غذایی در فضای باز و … استفاده کرد. شفاف بودن این دسته از ظروف ، از جمله دلایلی میباشد که سبب میشود تا ظروف پلاستیکی شفاف ، طرفداری بیشتری جهت سازماندهی و نگهداری از وسایل نسبت به ظروف شیشه ای و فلزی داشته باشد. وزن کم در کنار کارآیی بالا این دسته از ظروف، از ویژگی های شاخص آن محسوب میگردد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. در کنار تمامی موارد فوق، استحکام بالا و قیمت مناسب و دوام مطلوب و … از دیگر مزایای گرایش مردم نسبت به خرید ظروف پلاستیکی شفاف میباشد.

ظروف پلاستیکی کدر

از آنجا که نور خورشید میتواند منجر به تجزیه ویتامین ها و طعم دهی به آب میوه ها و شیر و سایر فرآورده های لبنی شود، پیشنهاد میکنیم موادی نظیر شیر و ماست و پنیر و خامه و رب گوجه فرنگی و انواع آب میوه و …. را داخل ظروف پلاستیکی کدر نگهداری کنید. حمل و نقل آسان ، ماندگاری بهتر و سازماندهی محصول تنها قسمتی از مزایای نگهداری مواد لبنی و آب میوه ها و رب گوجه فرنگی است. همچنین در کنار همه موارد ذکر شده ، به یاد داشته باشید که پیشنهاد میشود انواع سس مانند مایونز و کچاپ و خردل و … را در ظروف پلاستیکی کدر و دور از مسیر تابش نور خورشید نگهداری کنید . زیرا برخورد مداوم نور خورشید به این دسته از مواد خوراکی ، منجر به تجمع گازها در آن شده که این موضوع علاوه بر سخت بازشدن درب این مواد خوراکی ، منجر به آلودگی محیط خانه هم میشود.

با همه تفاسیر گفته شده، پیشنهاد میشود هر ماده خوراکی که فکر میکنید قرارگیری آن در معرض نور خورشید میتواند منجر به تخریب بافت آن شود ، حتما آن را در ظرف پلاستیکی کدر نگهداری کنید.

ظروف پلاستیکی شفاف یا کدر؟

با توجه به اینکه کاربرد ظرف های پلاستیکی کدر و شفاف متفاوت میباشند، از این رو نمیتوان با قاطعیت تمام در مورد ارجحیت ظروف کدر یا شفاف صحبت کرد چون هرکدام کارکرد خاصی دارند. فقط میتوان گفت در هنگام انتخاب ظروف پلاستیکی کدر یا شفاف این نکته را فراموش نکنید که ظرفی را انتخاب کنید که دارای مقاومت و ماندگاری بیشتری ، قابلیت بازیافت پذیری در طبیعت و قیمت مناسب و … باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09122203855

آسیاب چینی برند xiecheng

 

معرفی کلی دستگاه آسیاب پلاستیک و خرد کن ضایعات پلاستیک

 

دستگاه آسیاب پلاستیک ، یکی از مهمترین تجهیزات در فرآیند بازیافت پلاستیک میباشد، در طی این فرآیند، محصولات پلاستیکی نظیر بطری و قطعات تزریقی و فیلم های پلاستیکی و … به قطعات ریزتر و یکنواخت تبدیل میشوند که اغلب به آن ها پرک میگویند ، در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به بررسی و معرفی کلی دستگاه آسیاب پلاستیک و خرد کن انواع ضایعات پلاستیکی میپردازیم، تا انتها همراهمان باشید.

پرک ها به قدری برای این فرآیند مهم هستند و در کل خرد کردن پلاستیک به قطعات کوچک یکنواخت ، مهمترین کارایی دستگاه آسیاب پلاستیک میباشد. بهمین دلیل دانستن سری اطلاعات و دانش کافی راجع به فرآیند تولید پرک، دارای مزایای زیادی میباشد ک در زیر به آن ها اشاره کرده ایم :

 1. انتخاب بهترین آسیاب ممکن بسته به نوع آن پرک
 2. کاهش هزینه های مازاد در تولید یک نوع پرک ب نوعی دیگر
 3. کاهش دورریز های پلاستیکی
 4. کاهش انواع هزینه های نیرو انسانی
 5. کاهش هزینه مصرف برق با انتخاب دستگاه های بصرفه تر

سرعت و کارایی و عملکرد دستگاه آسیاب و میزان تولید پرک های پلاستیکی از ضایعات پلاستیکی ، بستگی به پارامتر های زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره کردیم.

 1.  نوع مواد و انواع پلاستیکی ورودی به دستگاه آسیاب
 2. ابعاد محفظه برش و نحوه طراحی تیغه ها
 3. جنس تیغه های دستگاه آسیاب
 4. تعداد تیغه های دستگاه آسیاب
 5. سرعت موتور الکتریکی دستگاه آسیاب
 6. ابعاد توری

ویژگی ها و خواص پلاستیک ها و ضایعات پلاستیک ورودی بر روی مواد بالا تاثیر گذار خواهد بود ، مقدار انرژی مصرفی دستگاه آسیاب پلاستیک ، سرعت دستگاه و نهایتا نرخ تولید پرک ها ، مجهول های این معادله میباشند که با بررسی دقیقتر ، قابلیت اندازه گیری دقیق خواهد داشت. برای مثال، تهیه پرک از پلاستیک های نرم تری مانند pp و pe به شکل فیلم و سلفون و گونی، سخت تر از قطعات تزریقی هست. علت این موضوع، ایجاد اصطکاک میان پلاستیک های نرم با تیغه های آسیاب میباشد که نیازمند صرف انرژی بیشتری دارد و دستگاه متفاوتی را نیر برای تکمیل پروسخ نیاز دارد. برای آسیاب این گونه موارد، آسیاب شمشیری برای ایجاد این کار مناسب تر است و بدین دلیل ، برش به صورت قیچی وار صورت میگیرد تا پرک با نیاز های اولیه بازیافتی همخوانی داشته باشد. در ادامه میتوان گفت سرعت تولید دستگاه تزریق پلاستیک برای انواع پلاستیک های از نوع تزریقی بالاتر بوده و آسیاب چکشی برای آن ها مناسب تر است .

پلاستیک های مهندسی مانند پلی کربنات و ABS به علت سختی ذاتی بالای آنها به نسبت سایر پلاستیک ها سخت تر میباشند و چنانچه پلاستیک بصورت قلمبه باشد ضایعاتی که داخل دستگاه تزریق باقی مانده و سخت شده ، نیازمند آسیاب قلمبه خردکن دارد.

ابعاد تیغه ها و محفظه و سطح برش دستگاه های آسیاب پلاستیک

طراحی محفظه برش با کارآیی متناسب، نیازمند یک سری فاکتور های خیلی مهم خواهد بود که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 1. انتخاب موتور کارآمد و قوی
 2. تامین کننده انرژی مورد نیاز برش
 3. افزایش ظرفیت تولید
 4. جنس و کیفیت تیغه ها
 5. تیز شدن تیغه ها

معرفی انواع جنس تیغه های دستگاه آسیاب

تیغه ها جزو مهمترین قسمت های این عملیات محسوب میشود و جنس آن ها تاثیر زیادی در خروجی محصولات خواهد داشت. اغلب تیغه ها از جنس آلیاژ و فلز های زیر هستند.

 1. SPK : ساختار فولادی اش به گونه ای است که ضد سایش بوده و برای برش دادن مناسب میباشد.
 2. فولاد فنر : جنسش نرم میباشد و شکننده نبوده و تحملش در مقابل ضربه فلز بیشتر میباشد ولی سریع کند میشود
 3. فولاد TW5 : دارای تنش پذیری بالایی میباشد و ضد سایش بوده و نسبت به سایر تیغه ها عمر بیشتری دارد.

مواردی هم وجود دارد که در آنها نیازی به تیز کردن تیغه ها وجود ندارد اما در نظر بگیرید ک اکثر این تیغه ها از جنس الماس میباشند و آسیاب های مجهز به تیغه های الماسی ، قیمتی بالاتر و چند برابر از آسیاب های معمولی دارند و مشکل دیگر آنها هم هزینه نگهداری آن هاست. چنانچه به هر دلیلی فلز و قطعه مهلک در میان مواد وجود داشته باشد تیغه ها شکسته و امکان تعمیر آن ها هم وجود نخواهند داشت.

تعداد تیغه های دستگاه آسیاب پلاستیک

بیشتر دستگاه های آسیاب دارای سه تا شش تیغه متحرک و دارای دو تا چهار تیغه ثابت میباشند ، افزایش ححم مخفظه برش و نوع چیدمان تیغه ها ، بر روی افزایش نرخ کارایی و تولید آسیاب و نهایتا راندمان دستگاه موثر میباشد. البته آسیاب هایی وجود دارند که دارای 30 عدد تیغه و برای موارد خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

 

موتور الکتریکی دستگاه آسیاب

سیستم های آسیاب به موتور های الکتریکی مجهز میباشند که انرژی لازم برای برش را تامین میکنند. قدرت موتور های مورد استفاده برای آسیاب اغلب بین 30 HP تا 75 HP  میباشند. بدین ترتیب هر چقدر قدرت موتور بالاتر باشد امکان زیر بار ماندن آسیاب کاهش یافته و ظرفیت بالاتر میرود.

 

ابعاد توری دستگاه

در کفه محفظه برش دستگاه آسیاب، توری ای فلزی تعبیه گردیده است که پلاستیک های ورودی بعد از برش و خرد شدن از آن عبور میکنند بعبارت دیگر چنانچه هدف تولید پرک ریز است بایستی از توری های ریز تری استفاده کرد تا مواد مدت طولانی تری داخل محفظه برش باقی بماند و توسط تیغه ها خرد شود . این عملیات به اندازه ای ادامه میابد که مواد به سطح کیفی مناسبی رسیده و  نهایتا فرآیند آسیاب ب اتمام میرسد. به طور معمول اندازه های قطر سوراخ های توری مابین 8 تا 25 میلی متر است و برای فیلم های پلی اتیلنی و گونی ها، قطر سوراخ ها بزرگتر است . البته اغلب مش توری را برای پلاستیک های سخت کمتر از 12 در نظر نمیگیرند، زیرا سرعت خردشدن کمتر شده و این موضوع تبعات بسیاری به همراه خواهد داشت.

 

سازگاری با آب

در این مدل سیستم ها ، آب همانند یک روانساز بین روتور و تیغه ها عمل کرده و از اصطکاک میان این قطعات جلوگیری به عمل میآورد. در ادامه ، انرژی گرمایی ایجاد شده از اصطکاک کاهش یافته و نقش آب در این پروسه ، خنک سازی میباشد، آب مانع از گرمایش بیش از اندازه تیغه ها شده و این هم در حالتی است که سیستم های خشک به علت وجود اصطکاک بعد از مدت زمان طولانی بسیار گرم میشود و گاهی اوقات منجر به ذوب پلاستیک میشود . بدین ترتیب دستگاه های خشک کارآیی کمتری داشته و اغلب پروسه تولید را مختل مینمایند. علاوه بر این تیغه های آغشته به پلاستیک غالبا چسبنده هست و پاک کردن آن ها، زمان زیادی را در پی دارد. بدین دلیل استفاده از سیستم های آسیاب با آب ، امکان کند شدن در هنگام استفاده از سیستم آسیاب های خشک را کاهش داده و در نهایت استفاده از همچین سیستم هایی ، مقرون به صرفه تر خواهد بود. لازم به ذکر است کاهش اصطکاک میان تیغه ها و روتور، بوسیله حضور آب؛ امکان ساییدگی و کندی تیغه ها را کاهش داده که مسئله ای بسیار مهم بر روند کارآیی و راندمان تولید دستگاه میباشد. ضمنا شست و شو ای که در همین حین برروی مواد صورت میگیرد ، به پاکسازی هرچه بیشتر آن ها کمک میکند و البته لازم به ذکر است آسیاب ها میتوانند خشک نیز کار کنند .

نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه آسیاب 

 1. چند دقیقه قبل از خوراک گیری ، دستگاه آسیاب را روشن نمایید.
 2. به هیچ وجه بیشتر از ظرفیت تعریف شده و مجاز برای آسیاب، خوراک گیری صورت نگیرد
 3. بررسی دقیق تیغه ها از لحاظ تمیزی و حصول اطمینان از کارآیی مناسب آن ها انجام شود.
 4. حتما از محکم بودن تیغه های ثابت و متحرک مطمئن شوید زیرا در صورت محکم نبودن، منجر به شکستن تیغه ها در اثر اصابت به یکدیگر شده و ب شفت فشار میآورد و باعث آسیب ب دستگاه آسیاب میگردد
 5. حتما یک اپراتور بالای دستگاه آسیاب داشته باشید که تا مرتبا آسیاب را شارژ نماید و مواد زنده را به داخل هدایت کند.
 6. بازدید توری و تعویض آن در صورت انسداد سوراخ های توری بعلت وجود ناخالصی با هدف افزایش راندمان دستگاه آسیاب.
 7. جهت جلوگیری از اسنداد سوراخ های توری، توصیه میشود به صورت منظم توری شسته و یا تکان دهید تا ناخالصی های موجود ، در صورت امکان تخلیه گردد.
 8. قبل از خاموش کردن دستگاه آسیاب ، اطمینان کامل از خارج سازی تمامی مواد موجود در آسیاب را داشته باشید.

 

توصیه مهم : همیشه دستگاه آسیاب را نو بخرید

تصور غلطی که در میان مردم وجود دارد ، خرید دستگاه آسیاب دست دو و کارکرده هست اما علاوه بر مسایل مالی، ما هیچ وقت پیشنهاد نمیدهیم. خرید آسیاب دست دو ، ریسک مالی بالایی در پی خواهد داشت که به تجربه آن نمیارزد. بیشترین مصرف میزان انرژی و فشار و عملیات بازیافت پلاستیک ، بروی دستگاه آسیاب پلاستیک صورت میگیرد و این دستگاه ساعت های متوالی کار میکند. برای همین پیشنهاد میشود اگر قصد خرید دستگاه آسیاب پلاستیک دارید حتما آن را نو خریداری کنید

 

*- آسیاب پلاستیک ساخت چین*

 

سایز دهنه ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ و ۶۰ و ۸۰ سانت

بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بازار

موتور پر قدرت

کم صدا و بدون لرزش

 

آسیاب چینی برند xiecheng

 

دهنه 80 قدرت موتور 22 کیلووات

دهنه 60 قدرت موتور 15 کیلووات

دهنه 50 قدرت موتور 11 کیلووات

دهنه 40 قدرت موتور 7.5 کیلووات

دهنه 30 قدرت موتور 5.5 کیلووات

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09122203855

عوامل تاثیر گذار در افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز

دستگاه گرانول ساز دستگاهی میباشد که مواد اولیه ( نو یا بازیافتی ) بوسیله قیف خوراکدهی وارد سیلندر میشود و داخل سیلندر بر اثر گرما ذوب شده و مذاب به وسیله مارپیچ به انتهای دستگاه ، جایی که دای قرار گرفته است ، منتقل میشود و مذاب در هنگام خروج از دای به صورت رشته ب خودش گرفته و رشته های مذاب وارد وان خنک کننده میشود و سپس به وسیله کاتر تبدیل به دانه های گرانول میگردد.

راه های افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز

گرانول ساز یکی از مهمترین دستگاه ها و تجهیزات در زمینه تولید انواع مواد ترموپلاست و محصولات پلاستیکی قابل بازیافت میباشد، از مهمترین کاربرد های این دستگاه، اکسترود کردن پلاستیک و سایر ذرات که به آن دستگاه اکسترودر میگویند. دستگاه اکسترودر در ساخت انواع گرانول های بازیافتی و غیربازیافتی نقش بسیار مهمی دارد. دستگاه اکسترودر نیز دارای ظرفیت های نامحدود تولید ، برای تولید انواع گرانول ، در شرایط خاصی است که در این مقاله از گروه صنعتی بهساز پلیمر به بررسی راه های افزایش تولید دستگاه گرانول ساز پرداخت خواهیم پرداخت. تا انتها همراهمان باشید.

 1. افزایش میزان خوراکدهی دستگاه

خوراک دهی در سیستم گرانول ساز، از مهم ترین بخش های تولید میباشد که بایستی به صورت منظم و پیوسته صورت گیرد به طوری که با متوقف شدن آن ، حتی برای چند ثانیه ، عملیات تولید هم متوقف میگردد و مجددا بایستی فرآیند خوراک دهی صورت گیرد. فرآیند خوراکدهی نیز منجر به ایجاد ضایعات بیشتر میگردد بنابراین بایستی برای بازدهی بیشتر دستگاه ، پیشنهاد میشود ضایعات پلاستیکی مورد استفاده بصورت پرک یا کندر باشد و تا جایی که امکان دارد این پرک ها به صورت خرد و کوچک باشد. یعنی هر چه مواد اولیه ریز تر باشد عملیات خوراکدهی راحت تر و با سرعت بالایی صورت میگیرد و که نهایتا منجر به بالا رفتن ظرفیت تولید میشود. لذا میتوان گفت افزایش مقدار خوراک جزو راه های افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز است.

 

2. بکارگیری از فیلتر توری یا مش پایین

در دستگاه گرانولساز، برای جداسازی ناخالصی های مواد مذاب بازیافتی ، در قسمت دهانه دای، از توری یا مش استفاده میگردد. هرچقدر منافذ فیلتر یا مش ریزتر باشد، مواد مذاب با سرعت کمتری از آن عبور میکند و اما در مقابل آن، عملیات خالص سازی دقیق تری صورت میگیرد. پس در هنگامی که میزان ناخالصی ها کمتر تشخیص داده شود، بهتر است از مش با توری پایین استفاده گردد تا مواد مذاب، سریع تر از توری عبور کند و وارد فرآیند تولید گردد. لذا با تغییر سایز مش های فیلتر توری، میتوان ظرفیت دستگاه را نیز ، به میزان قابل توجهی افزایش داد.

 

3. افزایش دما

حداکثر مقدار دما در دستگاه گرانول ساز دارای اهمیت ویژه ای است. بطوریکه با افزایش دما؛ ( البته به اندازه متناسب با دیواره های سیلندر دستگاه ) میزان ویسکوزیته یا همان گرانروی در مواد مذاب بیشتر میشود. این امر نیز منجر به بالا رفتن سرعت عبور مواد مذاب از داخل مش توری شده که نهایتا منجر به افزایش سرعت و بیشتر شدن حجم تولید میگردد. لذا افزایش دما ، یکی از دیگر راه های افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز میباشد. 

 

4. زیاد کردن دور مارپیچ

با افزایش دور مارپیچ متصل به دای در دستگاه اکسترودر، سرعت حرکت مواد مذاب بیشتر میشود. در واقع میتوان گفت با افزایش سرعت حرکت مواد، ظرفیت تولید نیز افزایش میابد. برای بالا بردن دور مارپیچ در دستگاه گرانول ساز ، بایستی به یه سری نکات مهم توجه کرد. یعنی با ایجاد تغییر در دورهای مارپیچ، بایستی متناسب آن، میزان خوراکدهی و دمای هیتر دستگاه هم افزایش یابد. لذا فقط با افزایش دور مارپیچ، نمیتوان ظرفیت تولید دستگاه را افزایش داد بلکه این امر فقط منجر به کاهش فشار مواد مذاب در پشت توری دای شده و امکان قطع شدن رشته های گرانول هم وجود دارد.

 

عوامل محیطی مهم در خصوص افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانولساز

برای اینکه دستگاه اکسترودر بتواند به آسانی عملیات تولید گرانول را انجام دهد، نیازمند فراهم سازی یک سری شرایط ایده ال برای دستگاه میباشد. که در زیر به برخی از آن موارد میپردازیم .

.

.

 جداسازی 

سوال مهم این است که چرا عملیات جداسازی ضایعات پلاستیکی بر روی ظرفیت دستگاه گرانول ساز تاثیر گذار هست؟؟؟

به عبارت دیگر چنانچه آسیاب شوری یا کند چند ماده پلاستیکی به صورت تمیز شسته شده باشند، اما بدون جداسازی همزمان ، باهم وارد دستگاه گرانول سازی شوند، چه اتفاقی می افتد؟ قبل از پاسخ به این سوال بایستی نوع آلودگی های ضایعات پلاستیک را مشخص نمود،

آلودگی ضایعات پلاستیک ها اغلب شامل دو نوع میباشد:

 •  چربی و خاک و جرم و ….
 • مزاحمت پلیمر های دیگر به صورت لیبل و در  و یا پلاستیک های به اصطلاح فله ای و درهم

 

چنانچه چربی ، خاک و سایر آلودگی ها در مواد در حال گرانول کردن باشد، این آلودگی ها موجب میشوند در زمان گرانول سازی رشته ها قطع شود و هی جلوی توری دستگاه گرانول ساز را بگیرد ک این موضوع منجر به وقفه در تولید و کاهش سرعت تولید دستگاه میشود. برای حل این مسئله، شست و شو موثر متناسب با نوع آلودگی ضایعات پلاستیک است. به عنوان مثال چنانچه ضایعات، آغشته به مواد چربی باشند ، مثلا نایلون کره ای که آغشته به کره باشد و … که این موارد بایستی از شست و شو با آب گرم در خط شست و شو استفاده کرد و چنانچه خط تولید شما، تجهیزات شست و شو با آب گرم را ندارد از خرید این گونه ضایعات پلاستیک در کارگاه خود جلوگیری کنید ، حتی اگر قیمتش پایین نیز باشد. در کل میتوان گفت تمیزی ضایعات پلاستیک ، عامل مهم در افزایش ظرفیت دستگاه گرانول ساز و همچنین کیفیت مواد خروجی میباشد.

 

آلودگی نوع دوم هم یعنی مزاحمت پلیمر های دیگر

به عنوان مثال لیبل و فجیع تر از آن ، یک پلاستیک دیگر!!!!!!! 

به عنوان مثال آلودگی های ABS به های ایمیپکت و …. 

چنانچه در هنگام شست و شو ضایعات، بهترین کیفیت شست و شو اعمال شود یعنی آلودگی های نوع یک که شامل چربی و گرد و خاک و … بود گرفته شود و حتی شست و شو با آب گرم نیز صورت گیرد اما آلودگی های نوع دوم رفع نگردد و جداسازی ضایعات انجام نشود 2 احتمال در زمان گرانول سازی به وجود میآید. 

 

 عملیات گرانول سازی صورت نمیگیرد بدلیل این که دو یا چندین ماده مختلف در دستگاه گرانول سازی حرارت داده میشوند به عنوان مثال اگر به اشتباه پت وارد دستگاه گرانول ساز مخصوص PP  شود ، بدلیل این که تنظیمات دستگاه برای گرانول کردن PP  صورت گرفته شده است، PET  به صورت ذوب نشده در سیستم باقی مانده و منجر به گرفته شدن توری میشود و در صورت زیاد بودن PET مانع از عملیات گرانول سازی PP میشود. 

زیرا دمای ذوب PP ، و168 درجه سانتی گراد و دمای ذوب PET ، و  256 درجه سانتی گراد میباشد

همانطور ک مطالعه فرمودید، وجود دو پلیمر با درجه ذوب مختلف ، منجر به اشکال در زمان گرانول سازی میگردد و حتی عملیات گرانول سازی را متوقف میکند

در برخی موارد حضور ماده پلیمری مزاحم مانع از تولید قطعه با کیفیت از گرانول میگردد، یعنی ظاهرا رشته یا گرانول تولید شده ولی این گرانول به دلیل وجود ناخالصی معیوب بوده و امکان تولید محصول را ندارد.

 

 جدا سازی رطوبت :

کندر و پرک حاصل از آسیاب شور حتما بایستی کاملا خشک شود تا در هنگام عملیات گرانول سازی ، رطوبتی در گرانول تولیدی باقی نماند، این رطوبت باقی مانده در زمان شست و شو نایلون ، منجر به کدری و حباب در نایلون تولید شده میشود. در کل ، برای بازیافت یک محصول پلیمری ، ابتدا بایستی آن را از سایر پلاستیک ها جداسازی کرد و طی یک عملیات شست و شو خوب متناسب با نوع آلودگی و کثیفی ضایعات، تمیز و خشک کرد تا گرانول با کیفیت تولید شود. بنابراین آلودگی و مخلوط بودن پلاستیک ها ، نتنها بر کیفیت گرانول، بلکه بر سرعت تولید و ظرفیت دستگاه گرانول ساز هم تاثیر میگذارد.

 

 آفتاب خورده بودن بار ورودی دستگاه گرانول ساز

این موضوع مخصوصا در مناطق گرماخیر کشور به وضوح دیده میشود ؛ در کل ، پلیمر ها به نور خورشید حساس میباشند زیرا نور خورشید منجر به تخریب پلیمر میشود و این تخریب باعث تغییر رنگ مواد و گرانول و شکننده شدن محصول تولیدی از آن گرانول میشود.

تنها راه حل این موضوع ، انبار نکردن ضایعات پلاستیکی در فضای باز میباشد و نتیجتا میتوان گفت کیفیت بار ورودی دستگاه گرانول ساز بر روی ظرفیت دستگاه گرانول ساز تاثیر مستقیم دارد ، چنانچه بار ورودی رطوبت، کثیفی و مزاحمت های پلیمر های دیگر را داشته باشد، یا خوب نشسته شود ، قطعا روی ظرفیت دستگاه گرانول ساز تاثیر میگذارد.

معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

دستگاه ها و خط تولید های ساخت گروه صنعتی بهساز پلیمر

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات گازگیر، میکسر، مکنده مواد و گیربکس اکسترودر و سیلندرمارپیچ

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات صنایع پلاستیک  (ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی )

✅ دستگاه تولید ورق ژئومبران و دستگاه تولید ورق استخر کشاورزی

✅ دستگاه تولید سینی نشا

✅ دستگاه گرانولساز مواد (  PP.PE.PS.ABS.PET رشته ای تک و دو مرحله  )  ( عدسی . واتر رینگ . هوا خشک )

✅ سازنده دستگاه تولید ورق PP  و  PS و ABS و  PE وPET

✅ اکسترودر تک مارپیچ PS.PP.PE   و اکسترودر دومارپیچ موازی پارالل

✅ دستگاه تولید درب لیوان یکبار مصرف کاغذی، قهوه ، اسپرسو، پنیر و ماست شفاف PET

.

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** دستگاه گرانول ساز *** با شماره زیر در تماس باشید

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855


کلمات کلیدی : 

گرانول ساز نایلون | گرانول ساز گونی | گرانول ساز بادی | گرانول ساز های ایمپکت | گرانول ساز ای بی اس | گرانول ساز پلی آمید | قیمت دستگاه گرانول ساز | دستگاه گرانول ساز دست دوم | دستگاه گرانول ساز رشته ای | قیمت دستگاه گرانول ساز دو مرحله ای | قیمت دستگاه گرانول ساز عدسی | آموزش کار با دستگاه گرانول ساز | فروش اقساطی دستگاه گرانول | دستگاه بازیافت | دستگاه گرانول ساز پت | دستگاه گرانول | قیمت دستگاه گرانول | خرید دستگاه گرانول | فیلم دستگاه گرانول | گرانولساز | قیمت دستگاه گرانول ساز | دستگاه گرانول ساز | دستگاه گرانول ساز پت | آموزش کار با دستگاه گرانول ساز | قیمت دستگاه گرانول ساز عدسی | دستگاه گرانول ساز دست دوم | خرید دستگاه گرانول ساز

خرید مواد ریسایکل با کیفیت مواد نو

در کسب و کار ها با پایین آوردن هزینه مصرفی، قیمت محصول نهایی کاهش میابد، اما نهایتا برنده این رقابت کسیست که قیمت مناسب و کیفیت بالا را در کنار هم دارا باشد. اما چطور ؟؟؟ که در این مقاله در   گروه صنعتی بهسازپلیمر به بررسی آن میپردازیم. بدون تعارف میتوان گفت یکی از دلایلی که بجای مواد نو به خرید ریسایکل روی میآوریم ، مبحث قیمت آن است. با این وجود خرید مواد ریسایکل نبایستی کیفیت محصول نهایی ما را بخطر بیندازد هدف از این مقاله بایستی راه حلی پیش پای صنعتگران بگذاریم که با هزینه پایین تر محصول ارزنده تری را عرضه کنند.

آیا مواد ریسایکل را میتوان جایگزین مواد نو کرد؟

جواب این سوال را نمیتوان همیشه مثبت گفت . تولید گرانول از مواد نو یکبار مصرف تزریقی ، کیفیتی مشابه مواد نو را به شما ارمغان میآورد. در مورد مواد بازیافتی مرغوب و یکبار تزریق و نحوه تشخیص آن بررسی خواهد شد. حقیقتا اهمیت برخی از محصولات بحدی میباشد که حتی استفاده از باکیفیت ترین پلیمر های ریسایکل نیز جایز نمیباشد. اما از طرفی ، برخی محصولات بکارگیری از پلیمر کیفیت پایین نیز کفایت میکند و در برخی موارد لازم است در انتخاب مواد اولیه مورد استفاده تان تجدید نظر کنید.

نکات مهم قبل از خرید ریسایکل

اگر مدتیست که در صنعت پلاستیک هستید ، قطعا در مورد نکات پیش از خرید مواد اولیه پلاستیک اطلاعات دارید و در زیر به بررسی چند نمونه میپردازیم

تعیین نوع و گرید مورد نیاز آن

اولین قدم و مهمترین نکته این است که به صورت دقیق تشخیص دهید که چه نوع گریدی از مواد اولیه پلاستیک را نیازدارید دنیای این صنعت بحدی گسترده میباشد که با یک نگاه اجمالی به اطراف ، متوجه رد پای پلاستیک در بیشتر مواد خواهید شد ، هر یک از این مصارف هم نوع و گرید خاصی از از مواد ریسایکل یا پلیمر نو را میطلبد .

 انتخاب مواد بازیافتی مناسب

چنانچه میخواهید مواد ریسایکل را جایگزین مواد نو نمایید بایستی از کیفیت و نوع مواد اولیه ای که از آن گرانول یا آسیاب ریسایکل را تولید میکنند ، آگاه باشید. برای انتخاب یک جایگزین مناسب بایستی به سراغ تفاوت ها و کم رنگ کردن آن ها بروید. تفاوت پلیمر ریسایکل با پلیمر مواد نو در تولید کننده و ماده ایست که از آن تولید میشوند. مواد نو در پتروشیمی ها از نفت خام تولید شده و سپس بوسیله کارگذاری ها و بورس کالا قابل تامین میباشند.  پلیمر ریسایکل از ضایعات قطعات از کار افتاده صنعتی یا مواد بازیافتی قطعات دور ریز مصرفی نظیر ظروف یکبار مصرف تولید میشوند. قبل از خرید از نبود ناخالصی در این مواد مطمئن شوید و تا جایی که امکان دارد از آسیاب و بازیافت قطعه ای که محصول نهایی شماست ، استفاده نمایید. با این کار تفاوت مواد نو و بازیافتی را کم رنگ خواهید نمود.

تعداد دفعات بازیافت

پلاستیک این قابلیت را دارد که بارها و بارها به چرخه حیات بازگردد در این میان ، مسئله مهم این است که هر بار به تعداد این دفعات اضافه میشود از کیفیت و ارزش آن کاسته میشود. پس نکته طلایی این جاست که برای داشتن مواد ریسایکل با کیفیت مواد نو از پلیمر یکبار تزریق استفاده کنید.

 

تست های تشخیص کیفیت و گرید پلیمر

در خرید ریسایکل ، چنانچه تمامی نکات بالا را رعایت نمایید ، بایستی راهی برای مطمئن شدن از کیفیت و گرید محصول وجود داشته باشد . عقلانی نیست که صرفا با در اعتماد مشخصات داده شده توسط تولید کننده یا فروشنده به خرید مواد ریسایکل بجای مواد نو اقدام کنیم. تست هایی نظیر شاخص جریان مذاب mfi و آنالیز حرارتی dsc و فیلر را حتما قبل از نهایی شدن خرید انجام دهید.

 

انواع مواد اولیه پلاستیک و ریسایکل

همانطور که میدانید پلیمر انواع مختلفی دارد که هریک برای یک نوع مصرف و کاربرد میباشد. بهتر است در مورد خرید هریک اطلاعاتی کسب نمایید

 

خرید ریسایکل پلی اتیلن

استحکام، مقاومت فیزیکی و شیمیایی و انعطاف پذیری و شفافیت از جمله دلایل خرید پلی اتیلن میباشد ؛ پلیمر پلی اتیلن با وجود این که به طور کلی از مقام فیزیکی و شیمیایی بالایی برخوردار میباشد اما با گذشت زمان ، مقاومت فیزیکی خود را از دست داده و مستعد خراشیدن میشود همچنین میتوان گفت در برابر انواع خاصی از مواد شیمیایی دارای مقاومت کمتری میباشد.

با همه این تفاسیر، کاربرد های فراوان pe آن را تبدیل به یکی از پرمصرف ترین مواد اولیه پلاستیک نموده است. برخی از این کاربرد ها در زیر عنوان شده است:

1 ) پلی اتیلن لوله و اتصالات

2 ) برای ساخت مخازن

3 ) برای مواد یکبار مصرف ، بطری ، ظروف پلاستیکی ، بسته بندی ، نایلون و نایلکس

4 ) پلی اتیلن خودروسازی ، سپری و قطعات جانبی

5 ) پلی اتیلن نساجی و الیاف

6 ) صنایع دفاعی

7 ) پلی اتیلن فیلم های بسته بندی نازک

 

خرید ریسایکل پلی پروپیلن

خرید ریسایکل pp هم ، میتواند جایگزین pp مواد نو شود اما چنانچه تولید کننده و گرید مناسبی را انتخاب کنید ، پلی پروپیلن در حالت کلی به 2 دسته هموپلیمر و کوپلیمر تقسیم میشوند. در بازار این دو مفهوم را به ترتیب میتوان به عنوان pp نساجی و pp شیمیایی ریسایکل یا مواد نو ، میشناسید. این ماده اولیه موارد مصرف بسیاری داشته و برخی از کاربرد های آن را در زیر عنوان کرده ایم :

1 ) پلی پروپیلن الیاف در تولید پارچه

2 ) تور های ماهیگیری ، بطری و سیم های کابل 

3 ) پلی پروپیلن خودروسازی

4 ) پلی پروپیلن دستگاه های الکتریکی

 

خرید ریسایکل پلی آمید

وسایلی نظیر فرش ، موکت ، قطعات خودرو، عایق های گرمایی و شلنگ و کابل های نوری، بلبرینگ تنها قسمت کوچکی از کاربرد های پلی آمید میباشند. مواد ریسایکل در پلی آمید ها نیز توانسته اند جایگزین پلیمر مواد نو شوند. این کار هزینه های مصرفی تولید کننده را کاهش داده و نهایتا بر قیمت نهایی محصول نهایی تاثیر گذاشته اند. اگر بخواهیم از انواع مواد ریسایکل بگوییم ، بحثی طولانی در پیش داریم . در ادامه به قیمت مواد اولیه پلاستیک میپردازیم تا در حداقل زمان، اطلاعات جامع تری را در اختیار صنعتگران قرار دهیم.

 

قیمت ریسایکل چگونه تامین میگردد؟

همه مواردی که تاکنون گفته شده ، بنحوی بر قیمت پلیمر ریسایکل تاثیر گذار هستند. با این وجود برخی ناگفته ها میتوانند به شما کمک کند که چشم اندازی نسبی از قیمت ریسایکل داشته باشد.

 

نوسانات ارز

هرچه قیمت دلار تاثیر اصلی را بر قیمت پلیمر مواد نو میگذارد اما طبیعتا بر قیمت مواد ریسایکل هم بی تاثیر نخواهد بود. بدین دلیل است که پیشنهاد میشود خرید پلیمر را از تولید کننده ای انجام شود که نرخ نسبتا ثابتی داشته باشد.

 

تاثیر روند تولید بر قیمت

بنابر مواردی که بیان شد کیفیت یک گرید مشخص از ریسایکل ، در تولیدی های مختلف میتواند بسیار متفاوت باشد دلایل این امر و چگونگی تاثیراتش بر قیمت ، بسیار مفصل میباشد. برخی از موارد موثر بر قیمت در زیر عنوان شده است. با در نظر گرفتن تمام این موارد در انتخاب مواد ریسایکل بجای مواد نو دچار اشتباه نخواهید شد.

1 ) مواد اولیه برای تولید گرانول ریسایکل

2 ) فرآیند آسیاب کردن برطبق نوع و جنس پلیمر

3 ) درصد خلوص مواد اولیه

4 ) تاثیر افزودنی ها بر قیمت پلیمر بازیافتی

5 ) روش گرانول کردن

6 ) تعیین مقدار مرغوبیت توسط خود مشتری

 

از کجا مواد ریسایکل بخریم ؟

از کجا مواد ریسایکل بخریم ؟ این یکی از مهمترین سوال یک مسئول خرید یا صنعتگر در این حوزه باشد. شاید زیاد تفاوت نداشته باشد که از کدام کارگذاری پلیمر مواد نو را بخریم اما در خصوص مواد ریسایکل این موضوع صدق نمیکند و بایستی با تجربه و استفاده از مواد تولیدی های مختلف به ایجاد شود. با این وجود مسائلی نیز هستند که نشان دهنده معتبر بودن یک مجموعه تولیدی میباشند که در زیر ارائه کرده ایم :

1 ) سابقه و تجربه مدیریت

2 ) آزمایشگاه مجهز

3 ) انبار وسیع

4 ) گواهی نامه مدیریت کیفیت محصول

5 ) همکاری های بین المللی

معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

دستگاه ها و خط تولید های ساخت گروه صنعتی بهساز پلیمر

 

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات گازگیر، میکسر، مکنده مواد و گیربکس اکسترودر و سیلندرمارپیچ

✅ سازنده و تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات صنایع پلاستیک  (ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی )

✅ دستگاه تولید ورق ژئومبران و دستگاه تولید ورق استخر کشاورزی

✅ دستگاه تولید سینی نشا

دستگاه گرانولساز مواد (  PP.PE.PS.ABS.PET رشته ای تک و دو مرحله  )  ( عدسی . واتر رینگ . هوا خشک )

✅ سازنده دستگاه تولید ورق PP  و  PS و ABS و  PE وPET

✅ اکسترودر تک مارپیچ PS.PP.PE   و اکسترودر دومارپیچ موازی پارالل

✅ دستگاه تولید درب لیوان یکبار مصرف کاغذی، قهوه ، اسپرسو، پنیر و ماست شفاف PET

..

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** ماشین آلات صنایع پلاستیک *** با شماره زیر در تماس باشید

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855