دستگاه گازگیر مواد پلاستیک

همه مواد پلاستیکی خام ، ظاهرا خشک به نظر می آیند، اما اینطور نیست و مواد هیپوروسکوپی مانند پلی کربنات ها و نایلون ها میتواند رطوبت موجود در هوا را به خود جذب کرده و بایستی آن ها را قبل از تزریق به دستگاه قالب گیری خشک کرد. دستگاه گازگیر مواد پلاستیکی دستگاهی میباشد که میتواند رطوبت موجود در این مواد را بگیرد و کیفیت پلاستیک مصرفی را بهبود دهد . در این مقاله از گروه آی تی بهساز پلیمر به بررسی این دستگاه میپردازیم … تا انتها همراهمان باشید.

.

.

فرآیند گازگیری و گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک چگونه انجام میشود؟

 

دستگاه گازگیر مواد پلاستیک.گازگیر تزریق پلاستیک

دستگاه گازگیر مواد پلاستیک.گازگیر تزریق پلاستیک

قبل از این که به بررسی گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک بپردازیم ، پیشنهاد میکنیم کمی اطلاعاتی در مورد پلاستیک ها کسب کنیم، همه مواد پلاستیکی در دو نوع تولید میشود :

1 ) پلاستیک های رطوبت گیر

2 ) پلاستیک های رطوبت زدا

پلاستیک های رطوبت زدا مانند پلی پروپلین ( PP ) رطوبت را در سطح خود نگهداشته و هیچ گونه رطوبتی به داخلشان نفوذ نمیکند که با یک دستگاه خسک کن میتوان این رطوبت را از روی مواد پلاستیک رطوبت زا برطرف نمود. متقابلا نیز پلاستیک های رطوبت گیر ، مانند پلی استر پت ، تمایل زیادی به جذب و نگهداری رطوبت در داخل خود داشته و حتما بایستی قبل از تزریق رطوبتشان گرفته شود . فرآیند جذب رطوبت پلاستیک ، واکنشی شیمیایی در دمایی حدود 65 درجه سانتی گراد بوده که طی آن زنجیره های پلیمری کوتاه تر میشود و حفره های میانی ناشی از رطوبت از میان مواد پلاستیکی خارج میشود.

حال میتوان به سوال گازگیر تزریق پلاستیک چیست پاسخ دهیم ، گازگیر پلاستیک دستگاهیست برای خشک کردن پلاستیک و خارج کردن رطوبت از میان آن استفاده میشود.

 

فواید گازگیری پلاستیک ؟

گازگیری پلاستیک دارای مزایای زیادی میباشد که در زیر به چند نمونه آن اشاره کرده ایم :

1 ) با خشک کردن پلاستیک بوسیله دستگاه گازگیر پلاستیک ، حفره های رطوبت از میان پلاستیک خارج میشود و شکل اصلی پلاستیک حفظ میشود/

2 ) پروسه گازگیری پلاستیک میتواند از بروز مشکلات و نواقصی مانند لکه یا لایه لایه شدن سطح پلاستیک جلوگیری نماید .

3 ) با گازگیری پلاستیک در بعضی از پلیمر ها ، میتوان مقاوت آن ها را نسبت به ضربه و کشش افزایش داد .

 

اجزای دستگاه گازگیر تزریق پلاستیک :

گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک از اجزای زیر تشکیل شده است :

1 ) چرخ خشک کن

2 ) صفحه خشک کن

3 ) قیف زرین

4 ) مدار هوا

5 ) مدار تفکیک

6 ) فن خنک کننده

7 ) بویلر

8 ) هیتر جریان هوا

9 ) فیلتر بازسازی

نحوه عملکرد گازگیر تزریق پلاستیک

نحوه عملکرد دستگاه گازگیر تزریق پلاستیک بدین صورت است که ابتدا چرخ خشک کن ، صفحه خشک کن را چرخانده و مواد پلاستیکی اولیه روی این چرخ ها قرارگرفته اند، جریان هوا این صفحه چرخان از طریق مدار خروجی صفحه به سمت هیتر فرآیند میرود و آنجا حرارت میبیند. سپس جریان داغ شده به سمت قیف رزین هدایت شده و در داخل قیف این جریان هوا به سمت بالا حرکت کرده و وارد مدار تفکیک میشود. در طول مسیر بازگشت جریان به سمت صفحه چرخان بوسیله مدار تفکیک ، با کمک فن خنک کننده ، این جریان سرد شده و رطوبت از آن خارج میشود یک مدار جداگانه نیز وظیفه گرم کردن هوا و خشک کردن را دارد. نهایتا این صفحه خشک کننده هم بایستی خنک شود که برای انجام آن ، انشعابی از هوای خنک مدار تفکیک به زیر صفحه خشک کننده متصل میشود. چنانچه پلاستیک در گازگیر دستگاه تزریق به طور کامل خشک شود و در اصطلاح رطوبت آن گرفته شود ، کیفیت بالایی پیدا خواهد کرد.

حال سوال اینجاست که فرآیند گازگیری مواد پلاستیکی در چه مرحله ای از تولید محصولات پلاستیکی بایستی انجام گیرد؟

عملیات تزریق پلاستیک به فرآیند ساخت قطعات پلاستیکی در ابعاد گسترده ای گفته میشود و قبل از انجام شکل دهی قطعات ، بایستی از بالابودن کیفیت پلاستیک نیز مطمئن شوید بدین جهت عملیات گازگیری مواد پلاستیکی بایستی قبل از تزریق انجام شود تا از وجود هر گونه رطوبت در تولیدات پلاستیکی جلوگیری نمود . گازگیری مواد پلاستیکی منجر میشود کیفیت ظاهری و ساختاری پلیمر ها به طور چشمگیری بهبود یابد.

در هنگام خرید دستگاه گازگیر مواد پلاستیک بایستی به چه نکاتی توجه داشت؟

چنانچه قصد خرید دستگاه گازگیر مواد پلاستیک دارید حتما بایستی قبل از خرید به موارد زیر توجه نمایید :

نوع کاربری گازگیر دستگاه تزریق  پلاستیک :

اغلب گازگیر یا در کنار دستگاه قالب گیری نصب میشوند یا در داخل آن، بسته به فضای موجود شما ، حجم مواد اولیه و نوع کاربردتان بایستی گازگیر مواد مناسب را پیدا کنیم.

نوع مصرف سوخت گازگیر :

گازگیر ها اغلب با گاز یا برق کار میکنند . قبل از حرید گازگیر مواد پلاستیک بایستی در نظر داشته باشید که هزینه کدامیک سوهت برای شما کمتر خواهد بود تا آن را خریداری نمایید.

میزان رطوبت محیط :

از دیگر عواملی که بایستی سنجیده شود میزان رطوبت موجود در کارخانه در طی یکسال گذشته است. چنانچه سطح رطوبت زیاد باشد بایستی دستگاه هایی با توان بیشتر خریداری نمایید تا بتواند این میزان رطوبت را استخراج نماید.

 

گازگیر مواد پلاستیک

گازگیر مواد پلاستیک

مشخصات دستگاه گازگیر و رطوبت گیر مواد پلاستیک و دستگاه تزریق در گروه صنعتی بهساز پلیمر

دستگاه گازگیر ارائه شده در گروه صنعتی بهساز پلیمر در چندین سایز از 25 کیلو تا 250 کیلو بصورت هوایی و نصب بر دستگاه و از ظرفیت 300 کیلو تا 2000 کیلو بصورت زمینی از بدنه استیل دو لایه و چدن قابل ارائه میباشد این گازگیر ها دارای یکسال گارانتی تابلو و موتور فن و المنت و با گیج عقربه ای دما میباشند.

.⊛ دستگاه گازگیر پلاستیک ۲۵ کیلویی

.⊛ دستگاه گازگیر پلاستیک ۵۰ کیلویی

.⊛ دستگاه گازگیر پلاستیک ۱۰۰ کیلویی

.⊛ دستگاه گازگیر پلاستیک ۲۰۰ کیلویی

. گازگیر با ظرفیت های سفارشی 500/750/900 کیلو

دستگاه گازگیر مواد پلاستیک

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمات صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

جهت ورود به اطلاعات هر دستگاه بر روی نام دستگاه کلیک نمایید

 

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف ترموفرمینگ PP (کلیک)

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف نیمه فرمینگ PS(کلیک)

دستگاهتولید ظروف یکبارمصرفگیاهی (کلیک)

دستگاهتولیدورق پلیمری PP.PS(کلیک)

دستگاه تولید سینی نشا کاری کشاورزی و گلخانه(کلیک)

 

.

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** دستگاه گازگیر مواد پلاستیک و تززریق *** با شماره زیر در تماس باشید

 

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855


کلمات کلیدی : 

گازگیر دستگاه پلاستیکدستگاه گازگیر تزریق پلاستیکگازگیر دستگاه مواد پلاستیکدستگاه گازگیر مواد پلاستیکقیمت گازگیر مواد پلاستیک |  گازگیر دستگاه پلاستیک |  گازگیر مواد پلاستیک دست دوم | فروش گازگیر مواد پلاستیک