ظرف یکبار مصرف

احتمالا زندگی روزمره همه ما به ظروف یکبار مصرف وابسته دارد و کمتر کسی میتوان یافت که بگوید که از استفاده از این ظرف اجتناب میکند. اغلب خوراکی هایی که از سوپر مارکت ها، رستوران ها و خریداری مینمایید یا اغلب در مهمانی ها و نذورات خود استفاده میکنید ، در داخل ظروف یکبار مصرف به شما ارائه میدهند. از مصرفی ترین و ارزان ترین نوع ظروف یکبار مصرف ، همین ظرف های پلاستیکی همانند لبنیات مانند ماست میباشد که به دفعات کرار از آن استفاده و خریداری نموده اید . درحالت کلی میتوان گفت ظروف یکبار مصرف به دو نوع تقسیم بندی میشوند : ظرف هایی که جهت مصارف سرد مناسب میباشد و ظروفی که برای مواد و مایعات داغ نیز قابل استفاده میباشد. . ناگفته نماند که در هر صورت کمتر استفاده کردن از ظروف پلاستیکی یکبارمصرف ( از هر نوع آن ) برای سلامتی مفید میباشد و هم به حفظ محیط زیست کمک میکند.

 

آشنایی با انواع ظروف یکبار مصرف

در زیر برای شما کاربران عزیز به معرفی انواع ظروف یکبار مصرف میپردازیم … تا انتها همراهمان باشید

1- ظروف یکبار مصرف پلاستیکی 

2- ظروف یکبار مصرف گیاهی

3- ظروف یکبار مصرف فومی

4- ظروف یکبار مصرف کاغذی

5- ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

ظروف یکبار مصرف با مواد اولیه پلیمری بصورت عمده مصرف از 4 نوع مواد اولیه پلیمری تولید میشود که از نظرفراوانی تولید و مصرف به ترتیب زیر میباشند

  • ظروف پلی استایرنی
  • ظروف پلی پروپیلنی
  • ظروف پت
  • ظروف پی وی سی

 

ظروف پلی استایرنی ( Ps ) 

ظروف پلی استایرنی خود در دونوع و گرید میباشد

الف – ظروف پلی استایرنی هایمپک (HIPS ):

ب – ظروف پلی استایرنی کریستال (GPPS) :

 

ظروف پلی استایرنی هایمپک (HIPS ):

این نوع از ظروف دارای رنگی مات متمایل به سفیدی میباشد که ظروف یکبار مصرف رنگ سفید یا رنگی از این نوع مواد تولید میشود . از نظر جنسی ، تقریبا جزو ظروف با استحکام و نرم محسوب میشوند. به علت وجود ماده استایرت در ترکیب آن، پیشنهاد میشود برای مایعات داغ استفاده نشود. ( لازم به ذکر است استفاده از آن در برخی از کشور های پیشرفته ممنوع میباشد.

 

قیمت لیوان یکبارمصرف ظرف یکبارمصرف

 

ظروف پلی استایرنی کریستال (GPPS) :

این نوع ظروف که دارای رنگی شیشه ای و شفاف میباشد و اغلب ظروف یکبار مصرف مستحکم و بلند شیشه ای و شفاف از این نوع مواد تولید میشود . ظروف کریستال از نظر استحکام نسبت به نوع های دیگر ظروف کاملا مستحکم تر بوده اما از نظر شکنندگی بالاتر از همه ظروف میباشد. در حال حاضر ظروف محدودی از این جنس تولید میگردد و کاربرد آن اغلب برای ظروف ضخیم و تزریقی میباشد.

ظروف یکبارمصرف کریستالی   لیوان کریستالی

ظروف پلی پروپیلنی

ظروف یکبار مصرف پلی پروپیلنی PP جز پرمصرف ترین نوع ظروف یکبار مصرف بوده و از نظر شکنندگی نرم و نشکن بوده اما استحکام خوبی نسبت به مقدار نرم بودن دارد . با توجه به این که در اثر برخورد با مایعات داغ ترکیبی ایجاد نمیکند ، لذا بهترین نوع مواد برای تولید لیوان چای و قهوه و ظروف لبنیاتی است که با مایعات داغ برخورد دارند میباشد. از نظر رنگی نیز شیشه های مات بوده که برای رنگ های مختلف به آن مستربچ رنگی اضافه مینمایند

قیمت دستگاه لیوان یکبارمصرف قیمت دستگاه لیوان یکبارمصرف

************************************************************************

ظروف یکبار مصرف گیاهی :

ظروف یکبار مصرف گیاهی  ترکیبی از مواد گیاهی نشاسته و مواد پلاستیکی PPمیباشد و دارای چند نوع افزودنی میباشد . لازم به ذکر است که این نوع ظروف فقط در ایران شناخته شده است و با ظروف گیاهی رایج در اروپا و آمریکا کاملا متفاوت میباشد. ماشین آلات آن تقریبا از نظر ظاهری 90 درصد شبیه به ماشین آلات تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی میباشد و ماشین آلات تولید ظروف گیاهی توانایی تولید ظروف پلاستیکی را نیز دارند

ظروف یکبارمصرف گیاهی

 

************************************************************************

ظروف یکبار مصرف فومی

ظروف یکبار مصرف فومی کیفیت بسیار متمایزی در مقابل سایر محصولات یکبار مصرف دارا میباشد و از مهمترین و بارز ترین ویژگی های آن ، میتوان به سبکی و وزن بسیار کم آن اشاره نمود که سبب جابه جایی ظروف حتی در هنگامی که غذا داخل آن است میشود. این ظروف در مقابل گرما عایق بسیار خوبی داشته و به هیچ وجه منجر به فاسد شدن مواد غذایی نمیشود. از سوی دیگر جهت نگهداری شیرینی  گزینه بسیار ایده آلی میباشد زیرا شبیه یک ضربه گیر عمل کرده و از آسیب رسیدن به فرم اولیه مواد غذایی جلوگیری مینماید. 

 

ظروف یکبار مصرف فومی 

ظروف یکبار مصرف فومی

 

ظروف یکبار مصرف کاغذی

ظروف یکبار مصرف کاغذی با مزایای فراوانی مانند چاپ لوگو بر روی ظرف به دست مصرف کننده میرسد ، ظروفی مانند لیوان چای ، ظروف مخصو پاپ کرن ، ظروف سیب زمینی و اغلب ظروف در رستوران ها و کافی شاپ ها به شکل کاغذی مورد استفاده قرار میگیرد . شما با استفاده از این ظروف ، دیگر اثرات منفی قرار دادن غذای گرم در این ظروف را نخواهید داشت و مقاومت حرارتی این ظروف بسیار بالا بوده و به راحتی در محیط زیست تجزیه میشود . مواد اولیه ظروف یکبار مصرف کاغذی در داخل ایران تولید نمیشود و بدین جهت برای تولید آن به کشور های دیگر وابسته هستیم .

 

ظروف یکبار مصرف کاغذی

ظروف یکبار مصرف کاغذی

 

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی براحتی در مایکروفر و فر جهت گرم نگهداشتن غذا مورد استفاده قرار داده میشود بدون آن که به خاصیت غذای شما کوچکترین لطمه ای وارد شود. این سبک از ظروف نیز، نسل جدیدی از ظروف یکبار مصرف میباشد که مزیت های بسیاری را به همراه خود دارد… ظروف آلومینیومی خنثی بوده و هیچ واکنشی را با غذا نشان نمیدهد و باعث حفظ طعم و مزه مواد اولیه غذا میشود . برای حمل و نقل آن ، آنچنان وزن سنگینی نداشته و آسیب نمیبیند و به نسبت به سایر ظروف یکبار مصرف ، گرما را بیشتر در خود نگاه میدارد.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

جهت ورود به اطلاعات هر دستگاه بر روی نام دستگاه کلیک نمایید

 

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف ترموفرمینگ PP (کلیک)

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف نیمه فرمینگ PS(کلیک)

دستگاهتولید ظروف یکبارمصرفگیاهی (کلیک)

دستگاهتولیدورق پلیمری PP.PS(کلیک)

دستگاه تولید سینی نشا کاری کشاورزی و گلخانه(کلیک)

.

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** دستگاه ظروف یکبارمصرف  *** با شماره زیر در تماس باشید

 

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855

.