خط تولید ظروف یکبارمصرف گیاهی  | دستگاه لیوان گیاهی

 

ظروف یکبارمصرف گیاهی که چند سالی است وارد بازار مصرف شده است و در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا و سایر با استاندارد های متفاوتری تولید و عرضه میگردد . که مواد اولیه این ظروف به نام های زیر شناخته میشود :

  • PLA ( پلی لاکتیک اسید )
  • BioPolymer
  • Biograde plastic

 

در کشور ما نیز این ظروف ازمواد اولیه گیاهی که ترکیبی از نشاسته و سایر افزودنی ها است ( ترکیب نشاسته و سایر مواد در مرحله آماده سازی مواد اولیه در کارخانه های تولید مواد اولیه ، ترکیب و آماده شده است و تولید کننده میتواند این مواد را از این کارخانجات تهیه نماید . اکثر تولید کنندگان ظروف یکبارمصرف مواد اولیه را بصورت آماده خریدار میکنند ، چون تولید مواد اولیه که در اصل ترکیب نشاسته با سایر مواد میباشد خود ، یک تولید تخصصی بوده و دردسرهای تخصصی خود را دارد )

ماشین آلات ارائه شده توسط این شرکت ، تماما در داخل شرکت طراحی و ساخت و تولید شده است و برای داشتن بالاترین کیفیت ، در ساخت ماشین آلات ، قطعات بکار رفته قسمتهای فنی و برقی و تخصصی از مارک و برنده های اروپایی معتبر استفاده شده است .

.

 

خط تولید ظروف گیاهی شامل دو دستگاه اصلی و چند دستگاه جانبی و تجهیزات ذیل میباشد .

دستگاه های اصلی خط تولید ظروف گیاهی :

الف . دستگاه تولید ورق و رول گیاهی

 

دستگاه تولید ورق گیاهی

دستگاه تولید ورق و رول گیاهی

در این دستگاه تولید ورق گیاهی یا اصطلاحا دستگاه اکسترودر ورق گیاهی ، مواد اولیه ذوب و تبدیل به ورق یکدست بصورت رول میشود تا در دستگاه دوم که دستگاه پرس ترموفرمینگ بوده بعنوان مواد اولیه تولید ظروف استفاده گردد ...

ب . دستگاه پرس ترموفرمینگ تولید ظروف گیاهی از ورق و رول آماده

 

قیمت دستگاه ظروف گیاهی قیمت دستگاه ظروف یکبارمصرف گیاهی ، هزینه خط تولید ظروف یکبارمصرف گیاهی ، دستگاه لیوان  یکبارمصرف گیاهی ، خط تولید ظروف یکبارمصرف گیاهی قیمت ،خ

در این دستگاه و مرحله از تولید ، ورق و رول وارد کوره حرارتی دستگاه پرس ترموفرمینگ شده ، و پس از گرم شدن ، در قسمت قالب ترموفرمینگ دستگاه ، ورق تحت فشار باد ، شکل قالب را به خود گرفته و ظرف یکبارمصرف گیاهی با توجه به شکل قالب تولید میشود . لازم به توضیح است که دستگاه پرس ترموفرمینگ گیاهی از نظر شکل ظاهری شبیه دستگاه پرس ترموفرمینگ ظروف پلاستیکی بوده ، ولی از نظر ابعاد کوره و قدرت برش پرس و همچنین قسمت قالب دستگاه پرس با هم دیگر فرق دارند. بر خلاف ادعای برخی فروشندگان که ادعا دارند بین دستگاه تولید ظروف پلاستیکی و گیاهی فرقی وجود ندارد ولی در اصل با توجه به مسائل فنی ، دستگاه پرس ترموفرمینگ ظروف پلاستیکی ، قابلیت تولید ظروف گیاهی را ندارد

اما دستگاه پرس ترموفرمینگ که برای تولید ظروف گیاهی طراحی و ساخته شده است ، علاوه بر ظروف گیاهی ،قابلیت تولید ظروف پلیمری را هم دارا میباشد .

 

لازم به توضیح است که برای راه اندازی خط تولید کامل ظروف گیاهی علاوه بر دو دستگاه اصلی فوق ( الف – دستگاه تولید ورق و رول گیاهی . ب – دستگاه پرس ترموفرمینگ ) نیاز به چند دستگاه و تجهیزات جانبی نیز میباشد .

 

دستگاه و تجهیزات جانبی  خط تولید ظروف گیاهی :

دستگاه آسیاب خرد کن ضایعات رول

– دستگاه کمپرسور باد

– دستگاه چیلر آب سردکن

– دستگاه استکر لیوان جمع کن اتوماتیک

دستگاه میکسر مواد اولیه

دستگاه خشک کن و گازگیر

– دستگاه مکنده و مواد کش اکسترودر

قالب ظروف مختلف

 

البته در ابتدا لازم به توضیح است که در این خط تولید که شامل 2 دستگاه تولید ورق و دستگاه پرس ترموفرمینگ تولید ظروف میباشد ، تولید ظروف گیاهی از مواد و گرانول آماده گیاهی میباشد  و مواد اولیه لازمه باید بصورت گرانول آماده از شرکتهای تولید کننده گرانول گیاهی که مواد اولیه را در دستگاه گرانولساز تولید میکنند تامین و تهیه گردد.

 

نمونه ظروف گیاهی قابل تولید در دستگاه پرس ترموفرمینگ گیاهی

ظروف یکبارمصرف گیاهی

.

پلیمر های گیاهی نسبت به ظروف یکبار مصرفی که با پلاستیک های معمولی ساخته میشوند دارای انعطاف پذیری بیشتری میباشند و در مایکروفر قابل استفاده میباشند. برخلاف پلی استایرن که استفاده آن در دمای بالای 65 درجه مجاز نمیباشد دمای 90 تا 100 درجه سانتی گراد را به آسانی تحمل میکند . 

ویژگی های ظروف یکبار مصرف گیاهی 

  • سازگار بودن با محیط زیست و تجزیه پذیری آن در خاک حداکثر بعد از شش ماه 
  • عاری از هر نوع آثار مضر پلاستیک های نفتی بعد از تماس با مواد غذایی داغ 
  • عدم وابستگی به مواد اولیه نفتی و تقویت و توسعه صنایع کشاورزی 

 

فرآیند تولید گرانول گیاهی چیست؟

در این مرحله مخلوط تهیه شده از نشاسته ذرت و مواد افزودنی در میکسر حرارتی به صورت یک نواخت و هم وزن درآمده . به نشاسته ذرت اصلاح شده ، مواد افزودنی ای مانند موم عسل ، اسید های چرب گیاهی و بیزوواکس و سلولوز و … برای ارتقا خاصیت فیزیکی پلیمر مانند براقیت ، نرمی  و مقاومت حرارتی اضافه میشود. بعد از مخلوط شدن کامل در میکسر های حرارتی ویژه ، به صورت گرانول در میآید و به بخش اکستروژن منتقل میگردد. 

 

فرآیند تولید ورق گیاهی زیست تخریب پذیر چیست ؟

در مرحله بعدی ، مستر بچ ای که در مرحله قبل تهیه شده بود وارد یک اکسترودر خاصی با طراحی ویژه مارپیچی و سیلندر مختص پلیمرهای گیاهی شده و پس از اکستروژن کامل از هد دستگاه (t-die) به صورت ورق خارج شده و وارد سیستم کلندر میشود . در کلندرها ورق تعیین ضخامت شده و پس از عملیات پرس و کاهش دما ، به صورت رول جمع آوری میشود. رول ورق گیاهی با عرض مناسبی بسته بندی شده و آماده ارسال به قسمت ترموفرمینگ یا تولید انواع ظروف بسته بندی میشود. 

تولید انواع ظروف بسته بندی زیست تخریب پذیر 

در این قسمت ورق تهیه شده با ضخامت و پهنای مشخص شده وارد دستگاه ترمو وکیوم فرمینگ میرود . در این دستگاه، ورق در کوره حرارتی ابتدا تا دمای 80 درجه سانتی گراد پیش گرم شده و سپس در گرمکن اصلی به دمای حدود 120 درجه میرسد. سپس ورق نرم شده وارد قسمت قالب گیری شده و تحت خلا ایجاد شده به فرم قالب درآمده و پس از فرمینگ برش خورده و بسته بندی نهایی ظروف انجام میگردد.

 

 خاصیت نشاسته برای تولید ظروف گیاهی 

نشاسته از نظر خاصیت فیزیکی ، ماده پلیمر گیاهی میباشد. نشاسته را که ماده ای آب دوست میباشد را به ماده ای آب گریز تبدیل کرده . در کل میتوان گفت هنر این کار در آب گریز کردن نشاسته میباشد. سپس با افزودن موادی مانند موم عسل ، روغن گیاهی و فیبر سلولوز آن را ارتقا داده ایم . به عنوان مثال موم عسل منجر به براق شدن و نرم شدن آن شده و فیبر سلولوز به آن استحکام میدهد. میزان دمای تحملی توسط ظروف یکبار مصرف گیاهی از 20 درجه تا 100 درجه میباشد . البته لازم به ذکر است تفاوت ظروف گیاهی یکبار مصرف با نوع پلاستیکی آن در این میباشد مه میتوان در مایکروفر نیز استفاده نمود.

معرفی گروه صنعتی بهسازان پلیمر 

گروه صنعتی بهسازان پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و از بدو شروع همیشه سعی نموده که با استفاده از علم روز در این صنعت ماشین آلات تولیدی خود را از نظر فنی و کیفی در بالاترین سطح نسبت به موقعیت و امکانات موجود کشور ، طراحی و تولید نماید  .

جهت ورود به اطلاعات هر دستگاه بر روی نام دستگاه کلیک نمایید

 

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف ترموفرمینگ PP (کلیک)

دستگاه تولید ظروف یکبارمصرف نیمه فرمینگ PS(کلیک)

دستگاهتولید ظروف یکبارمصرفگیاهی (کلیک)

دستگاهتولیدورق پلیمری PP.PS(کلیک)

دستگاه تولید سینی نشا کاری کشاورزی و گلخانه(کلیک)

 

.

لیست قیمتهای مختلف خط تولید دستگاه ظروف یکبارمصرف

گروه صنعتی بهساز پلیمر با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف فعالیت داشته و آماده ارائه و فروش دستگاه ظروف یکبار مصرف  در ظرفیت ها و سایز های مختلف میباشد

برای اطلاع از قیمت های ** دستگاه ظروف یکبارمصرف  *** با شماره زیر در تماس باشید

 

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

09122203855

 


کلمات کلیدی :

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی |  استاندارد ظروف یکبار مصرف گیاهی | قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی | نمایندگی فروش دستگاه تولید ظروف گیاهی | سود تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی | قیمت دستگاه تولید فوم غذا ، قیمت دستگاه ترموفرمینگ | تولید و فروش ظروف یکبار مصرف گیاهی | سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی  | دستگاه ظروف یکبارمصرف گیاهی |  لیست قیمت دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف |  سود تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی | دستگاه لیوان یکبار مصرف گیاهی | فروش دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف اصفهان | دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف | قیمت دستگاه ترموفرمینگ | کارخانه ظروف یکبار مصرف گیاهی